TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Egipt chce z Chińczykami budować elekrobusy
INFOBUS.PL - Opublikowano: 25.02.2020 16:00:35
Egipt chce z Chińczykami budować elekrobusy

Chińczycy szukają szczęścia w kolejnym afrykańskim kraju. Foton chce produkować wspólnie z zależnymi od egipskiego MON zakładami wojskowymi autobusy elektryczne. Wstępne plany zakładają produkcję na poziomie nawet 2000 pojazdów.

Chińczycy szukają szczęścia w kolejnym afrykańskim kraju. Foton chce produkować wspólnie z zależnymi od egipskiego MON zakładami wojskowymi autobusy elektryczne. Wstępne plany zakładają produkcję na poziomie nawet 2000 pojazdów.

Chińsko-egipska współpraca będzie obejmowała kompleksowo realizację elektrycznego projektu. W pierwszej kolejności Chińczycy udzielą Egipcjanom licencji na produkcję baterii trakcyjnych. W kolejny natomiast stworzą projekt egipskiego elektrobusa. Wszystko będzie realizowane przez należące do państwa lokalne zakłady wojskowe.

Według egipskiego ministra przemysłu wojskowego Muhammada al-Assara pierwsze autobusy elektryczne zostaną zbudowane w listopadzie w egipskich zakładach wojskowych. Według Assara jego ministerstwo założyło już firmę, które będzie wytwarzała stacje ładowania oraz baterie i zawiera umowy z miastami na dostawę z obsługą autobusów elektrycznych.

Umowa między Fotonem a rządem Egiptu została podpisana w kwietniu 2019 r. Planuje się produkcję 500 autobusów elektrycznych rocznie przez 4 lata, w sumie 2000, we współpracy z Foton Motor, egipskim Ministerstwem Przemysłu Wojskowego i egipską firmą IMUT (International Marathon United Technologies).

Doszło również do porozumienia z chińskim Geely w sprawie produkcji elektrycznych samochodów osobowych. Egipt ogłosił, że ma kompleksową wizję przemysłu motoryzacyjnego i pojazdów elektrycznych, którą wkrótce ogłosi opinii publicznej.

Foton Motor Group z siedzibą w Pekinie produkuje rocznie około 9 000 000 pojazdów użytkowych, posiada 20 fabryk, a jego działalność obejmuje 110 krajów na całym świecie. Na początku tego roku Foton ogłosił współpracę z Toyota i SinoHytec przy produkcji autobusów na ogniwa paliwowe. Do 49 fotonów AUV10,5 metrów zasilanych wodorem ma zostać dostarczonych do Zhangjiakou na Zimowe Igrzyska Olimpijskie w 2022 r.

Współpraca gospodarcza i przemysłowa między Egiptem a Chinami wzrosła w ostatnich latach w ramach Nowego Jedwabnego Szlaku.


Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
elektrobus
bateria
Egipt
Chiny
Poton
Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.