Witamy na stronie Transinfo.pl Nie widzisz tego artykułu, bo blokujesz reklamy, korzystając z Adblocka. Oto co możesz zrobić: Wypróbuj subskrypcję TransInfo.pl (już od 15 zł za rok), która ograniczy Ci reklamy i nie zobaczysz tego komunikatu Już subskrybujesz TransInfo.pl? Zaloguj się

Ekoenergetyka i Medcom na Hannover Messe

infobus
21.04.2017 08:14
0 Komentarzy

Na Hannover Messe 2017, na polskim stoisku narodowym, swoje osiągnięcia w zakresieinfrastruktury ładowania dla pojazdów elektrycznych oraz urządzeńenergoelektronicznych przedstawią m.in. Ekoenergetyka-Polska oraz Medcom.

Przypomnijmy, już tylko 2 dni dzielą nas od ceremoniiotwarcia największej i najważniejszej na świecie imprezy przemysłowej. Polskajest krajem partnerskim tegorocznej edycji targów. Nasze hasło to SMART MEANSPOLAND. Pokażemy nową twarz polskiej gospodarki i firmy, które aktywnie działająw obszarze Industry 4.0.

Hasłem Hannover Messe 2017 jest „Integrated Industry ?Creating Value”. Idea ta łączy w sobie różne tematy związane np. z cyfryzacjąprodukcji (Industry 4.0) czy efektywnością energetyczną. W hasło to wpisują siędziałania polskiego rządu, wskazane w Strategii na rzecz OdpowiedzialnegoRozwoju, w szczególności dotyczące reindustrializacji i innowacyjności.

Polski potencjał rozwojowy w takich dziedzinach jakrobotyka, informatyka przemysłowa, sterowanie, digitalizacja i automatyzacjaprocesów przemysłowych jest coraz bardziej dostrzegany poza granicami naszegokraju. Aktywnie włączamy się w proces Industry 4.0. ? dlatego SMART MEANSPOLAND.

Ceremonia otwarcia

Oficjalne otwarcie targów z udziałem m.in. kanclerz AngeliMerkel, premier Beaty Szydło i wicepremierów Mateusza Morawieckiego i JarosławaGowina odbędzie się w najbliższą niedzielą ? 23 kwietnia o godz. 18.00 wHannover Congress Center. Organizatorzy, z wykorzystaniem najnowocześniejszych technikaudio-wizualnych, chcą przedstawić Polskę jako kraj będący źródłem rozwoju nauki,technologii oraz innowacji.

Stoisko narodowe

24 kwietnia o godz. 9.00 z udziałem przedstawicielinajwyższych władz państwowych i firm obecnych na targach, nastąpi oficjalnaprezentacja stoiska narodowego. Następnie będzie miała miejsce wizytacja stoiskpolskich i niemieckich wystawców.

Stoisko narodowe będzie usytuowane w hali 3 kompleksutargów. Na powierzchni ok. 1,2 tys. m2 swoje innowacyjne produkty i rozwiązaniaprzedstawi 10 polskich firm. Są to:

  • Solaris Bus & Coach S.A. ? światowy producent autobusów,w tym autobusów elektrycznych,

  • Ursus Bus S.A ?światowy producent pojazdów, w tym z napędem elektrycznym;

  • Transition Technologies ? firma oferująca systemyinformatyczne i inżynierskie dla przemysłu, przede wszystkim energetycznego;

  • Saule Technologies ? autor nowej technologii wytwarzaniaelastycznych ogniw fotowoltaicznych na bazie perowskitów;

  • Ekoenergetyka-Polska ? producent infrastruktury ładowaniadla autobusów i samochodów elektrycznych;

  • Zortrax ? producent drukarek 3D i materiałów do drukusłużących do zaawansowanego projektowania dla przemysłu;

  • Medcom ? jeden z najbardziej innowacyjnych producentówurządzeń energoelektronicznych na świecie;

  • H. Cegielski ? Poznań S.A. ? firma o ponad 170-letniejtradycji oferująca zaawansowane technologicznie produkty z

  • TMA Automation ? firma projektująca i budująca nowocze?snerozwiązania z zakresu: robotyki, automatyki, mechaniki i systemów wizyjnych.

Na polskim stoisku narodowym obecnych będzie też 8województw: lubelskie, lubuskie, małopolskie, opolskie, pomorskie, śląskie,świętokrzyskie, zachodniopomorskie, 5 Specjalnych Stref Ekonomicznych (ŁódzkaSSE, Kostrzyńsko-Słubicka SSE, Wałbrzyska SSE, Mielecka SSE, Tarnobrzeska SSE)oraz Urząd Dozoru Technicznego.

Stoisko SciTech Poland

Polska będzie też dysponowała stoiskiem SciTech Poland (hala2). Na 420 m2 zaprezentują swoje wynalazki studenci ? laureaci projektu”Najlepsi z najlepszych”. Wśród nich znajdą się między innymi robot, który uczydzieci programowania (Photon), łazik marsjański, autonomiczny pojazdelektryczny czy samochód solarny. Innowacyjne technologie przedstawią równieżuczelnie i instytuty naukowe.

Strefa start-upów

W Hanowerze będzie też 20 młodych innowacyjnych firm, któreswoją ofertę przedstawią w strefie start-upów. Są to m.in. 3 firmy z nagrodąMinistra Rozwoju i Finansów:

XTPL ? spółka technologiczna, która rozwija chronionąpatentem technologię druku ultracienkich linii przewodzących;

HussarTech ? startup zajmujący się komercyjnym zastosowaniemwynalazku, jakim jest hybrydowy materiał o właściwościach bakteriobójczych,grzybobójczych i antywirusowych;

Billon Group ? firma technologiczna, która stworzyłapierwszy na świecie system pieniądza elektronicznego, umożliwiający obrótzłotym polskim oraz innymi walutami w zgodzie z regulacjami oraz bez ograniczeńczasu i miejsca.

Pozostałe wydarzenia

Wicepremier Mateusz Morawiecki weźmie też udział wPolish-German Business Summit oraz odwiedzi stoiska polskich firm. Podczaspobytu delegacji polskiej w Hanowerze planowane są także spotkania bilateralnez delegacjami rządowymi krajów biorących udział w targach.

Na 26 kwietnia 2017 r. na godz. 18.00 zaplanowano tradycyjnywieczór kraju partnerskiego ? Partner Country Night.

Komentarze