TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Ekoenergetyka już ładuje elektrobusy Volvo w Malmoe
InfoBus.pl - Opublikowano: 08.01.2019 09:00:36
Ekoenergetyka już ładuje elektrobusy Vovlo w Malmoe

Stacje ładowania Ekoenergetyki już ładują autobusy w Malmoe.

Stacje ładowania Ekoenergetyki już ładują autobusy w Malmoe.

Malmoe zrobiło kolejny krok na drodze do realizacji odważnego celu jakim jest stuprocentowe, ekologiczne, neutralne pod względem emisji gazów cieplarnianych miasto do roku 2020. Ekoenergetyka-Polska ma swój wkład w jego realizację.

Trzy stacje

Niedawno w szwedzkim mieście zostały uruchomione trzy miejskie stacje ładowania quickPOINT Charger o mocy 300 kW każda. Odwrócone pantografy zainstalowane na masztach zasilają 13 elektrycznych autobusów dostarczonych przez Volvo. Ładowarki stanęły dwóch dzielnicach w Malmoe - jedna w Ön na południowym zachodzie, a dwie pozostałe na przedmieściach miasta w Svågertorp.

-"Malmoe jest już trzecim projektem, po Vasteras i Lulea, zrealizowanym w ostatnim czasie na terenie Szwecji. Ta realizacja potwierdza naszą rosnącą pozycję na rynkach skandynawskich. Dowodzi także, że nasze rozwiązania sprawdzają się w połączeniu z autobusami różnych producentów - w Malmö mieliśmy po raz pierwszy okazję ładować autobusy elektryczne od Volvo" - powiedział Maciej Wojeński, Wiceprezes Ekoenergetyki-Polska.

Inteligentny system

Razem z ładowarkami do autobusów Ekoenergetyka dostarczyła także inteligentny zewnętrzny system monitorujący. Jego zastosowanie pozwala gromadzić dane o procesach ładowania w czasie rzeczywistym i zapewnia sprawne działanie stacji ładowania.

Urządzenia są zgodne z międzynarodowym protokołem ładowania ISO 15118 określającym komunikację pomiędzy ładowarkami i autobusami oraz wykorzystają wspierany przez przemysł autobusowy system ładowania typu OppCharge.

Oprócz stacji ładowania Ekoenergetyka-Polska wykonała roboty budowlane niezbędne do zainstalowania ładowarek i jest również odpowiedzialna za serwisowanie urządzeń.


Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
ładowarka
Ekoenergetyka
Volvo
Szwecja
Dyskutuj pod tym artykułem bezpośrednio na !

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.