TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Ekoenergetyka-Polska buduje centrum rozwojowe
InfoBus.pl - Opublikowano: 26.09.2018 14:00:17
Ekoenergetyka-Polska buduje centrum rozwojowe

We wrześniu ruszyła w Zielonej-Górze budowa centrum badawczo-rozwojowe firmy Ekoenergetyka-Polska, która jest jednym z głównych dostawców ładowarek do autobusów elektrycznych.

We wrześniu ruszyła w Zielonej-Górze budowa centrum badawczo-rozwojowe firmy Ekoenergetyka-Polska, która jest jednym z głównych dostawców ładowarek do autobusów elektrycznych.

19 września miała miejsc uroczystość wmurowanie aktu erekcyjnego pod budowę centrum badawczo-rozwojowe firmy Ekoenergetyka-Polska. Obiekt powstanie na terenie Lubuskiego Parku Przemysłowo-Technologicznego w Nowym Kisielinie (Zielona Góra).

Co ważne, fundusze na realizację tej inwestycji firma pozyskała z Ministerstwa Inwestycji i Rozwoju, a centrum planowane jest na I kwartał 2019 roku.

W nowym obiekcie znajdować się będą laboratoria badawczo-rozwojowe oraz hala technologiczna.

-"W centrum będziemy ulepszać dostępne produkty, jak również rozwijać zupełnie nowe technologie i systemy dla transportu publicznego - podkreśla Maciej Wojeński, wiceprezes zarządu Ekoenergetyka-Polska. - Kolejnym kluczowym aspektem jest stworzenie nowych miejsc pracy, a przewidujemy ich nawet 50."

Ekoenergetyka realizuje dostawy stacji ładowania dla ponad 30 europejskich miast w 10 krajach.

-"Nowe kontrakty z dużymi klientami typu VHH Hamburg, MPK Poznań czy Orlen to tylko potwierdzenie, w jakim kierunku zmierza firma. Właśnie dlatego Ekoenergetyka-Polska buduje centrum nowych technologii w transporcie elektrycznym" - zapewnia Maciej Wojeński.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
ładowarka
fabryka
Ekoenergetyka
Dyskutuj pod tym artykułem bezpośrednio na !

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.