TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Ekoenergetyka z podziemną ładowarką w Helsinkach
InfoBus.pl - Opublikowano: 14.03.2017 16:11:06
Ekoenergetyka w Helsinkach z podziemną ładowarką

Ostatnio pisaliśmy o pierwszych elektrycznych próbach stolicy Finlandii w ramach projektu ZeEUS. Teraz czas na drugą odsłonę elektromobilności w Helsinkach, w której bierze udział m.in. polska firma - Ekoenergetyka.

Spółka z Zielonej Góry dostarczy trzy urządzenia o mocy 300kW i jedno urządzenie o mocy 700kW, które zainstalowane będzie pod ziemią, a podłączone będzie do naziemnych masztów ładujących. Ładowarki zostały zamówione przez Helen, fińskiego dystrybutora energii, a zarządzane będą przez HSL, operatora transportu publicznego fińskiej stolicy.

Standardowa ładowarka do ładowania na pętlach autobusowych od Ekoenergetyki-Polska quickPOINT City Charger została przeprojektowana i dostosowana do konkretnych wymagań Helen, która zamówiła trzy ładowarki 300kW o długości 4m i szerokości 0,85m. Ładowarki będą wyposażone w pantograf i zainstalowana na pętlach autobusowych, gdzie dostarczać będą szybkich doładowań do autobusów elektrycznych HSL podczas ich jazdy na linii.

Do tego samego projektu Ekoenergetyka-Polska dostarczy również ładowarkę 700kW, która zainstalowana będzie pod ziemią z naziemnym masztem ładującym - pierwsze tego typu wdrożenie w Europie. Ładowarka podziemna pozwala na łatwą integrację urządzenia z architekturą miasta. Ładowarka będzie dostarczała energii do dwóch automatycznych punktów ładowania o mocy 350kW każdy. W przyszłości, wraz z postępem technologii baterii, operator planuje umożliwić ładowanie z mocą 700kW dla pojedynczego autobusu.

-?Doceniamy zaufanie okazane nam przez Helen i HSL. Dostarczenie ładowarek do Helsinek to dla nas okazja, żeby pokazać, jak nasza firma łączy design z innowacyjnymi technologiami ładowania i wydajnością. Wszystkie ładowarki zostały dopasowane do konkretnych wymagań miasta, do projektu dostarczymy też pierwszą w Europie ładowarkę podziemną. Po raz kolejny rozwiewamy mity o ładowarkach miejskich dla autobusów, czyli przekonanie, że są one problematyczne dla architektury miast." powiedział prezes Ekoenergetyki-Polska Bartosz Kubik.

Podziemna ładowarka

Ładowarka podziemna dołącza do portfolio produktów Ekoenergetyki-Polska, których podstawą, oprócz ładowania, jest przyjazny miastom design. Spółka oferuje ładowarki dla autobusów elektrycznych o mocy do 100kW, które można instalować bezpośrednio na słupach tramwajowych w miastach oraz ładowarkę miejską, łączącą w jednym urządzenie ładujące oraz maszt ładujący, o 50% mniejszej podstawie w porównaniu ze standardowym produktem. ?Urządzenia w Helsinkach będą oferować możliwość doładowania autobusom elektrycznym miasta podczas ich codziennej jazdy na linii, przedłużając zasięg ich baterii, jednocześnie wizualnie integrując się z miastem, co, jak wiemy jest bardzo ważne." dodał Bartosz Kubik.

Helsińskie urządzenia ładować będą autobusy elektryczne od Linkker Bus, fińskiej firmy specjalizującej się w pojazdach elektrycznych dla miast. Ładowarki w projekcie wykorzystują międzynarodowe standardy komunikacji dla ładowania prądem stałym i mogą ładować większość europejskich marek autobusów elektrycznych. Oprócz ładowarek, Ekoenergetyka-Polska zapewnia również usługę centrum monitorującego działającego 24h na dobę obserwującego ładowarki w czasie rzeczywistym, które zapewni operatorowi ich niezawodność. Wraz z fińskimi partnerami spółka zapewnia również wdrożenie ładowarek, ich instalację i podłączenie do sieci elektrycznej.


Sprawdź też:
Ekoenergetyka
ładowarka
Finlandia
ZeEUS

Dodaj komentarz

Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.