TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Ekoenergetyka z sukcesem realizuje kontrakty dla Berlina i Hamburga
InfoBus.pl - Opublikowano: 29.06.2020 12:00:12
Ekoenergetyka z sukcesem realizuje kontrakty dla Berlina i Hamburga (źródło: FB)

Ekoenergetyka odnosi sukcesy nie tylko w Polsce, ale i w Niemczech.

Ekoenergetyka odnosi sukcesy nie tylko w Polsce, ale i w Niemczech.

Niewątpliwie w ekspansji na rynku niemieckim pomaga m.in. utworzona u zachodnich sąsiadów spółka Ekoenergetyka-Deutschland GmbH z siedzibą w Berlinie (więcej o tym wydarzeniu pisaliśmy tutaj:http://infobus.pl/ekoenergetyka-zaklada-spolke-w-niemczech-_more_117921.html).

Aktualnie Ekoenergetyka realizuje dostawy infrastruktury ładowania dla BVG Berlin i VHH Hamburg.

Ładowarki dla BVG Berlin

Ekoenergetyka-Polska na początku roku wygrała przetarg na dostawę do Berlina 130 stacji ładowania. Firma realizuje dostawy dla niemieckiego klienta. Stacje ładowania o mocy 150 kW są wyposażone w wyświetlacz ciekłokrystaliczny, złącze CCS oraz czytnik zbliżeniowy RFID. W celu zapewnienia maksymalnego bezpieczeństwa dla kierowców, jak i obsługi technicznej podczas podłączania zasilania do autobusów, ładowarka ma konstrukcję obudowy z ramieniem wychylnym do podawania przewodu. W rezultacie wyeliminowane jest ryzyko jakiejkolwiek kolizji z podjeżdżającymi autobusami.

Infrastruktura dla VHH Hamburg

Dostawy infrastruktury ładowania dla VHH Hamburg związane są z realizacją ośmioletniej umowy ramowej. Kontrakt przewiduje dostarczenie stacji ładowania autobusów elektrycznych o łącznej mocy ponad 7 MW. Każda z megastacji o mocy 1,2 MW zamknięta w betonowej obudowie może ładować do 16 autobusów jednocześnie. Poszczególne urządzenia są podłączone do 8 dwuwyjściowych satelitek, wyposażonych w przewody CCS, które ładują autobusy. Urządzenia są uzupełnione o inteligentny system dynamicznego zarządzania mocą.
Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Ekoenergetyka
Berlin
Hamburg
ładowarka