TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

El-Cab z TurnCAM eliminuje martwe pole w autobusach [FILM]
InfoBus.pl - Opublikowano: 04.06.2020 12:00:57
El-Cab z TurnCAM eliminuje martwe pole w autobusach [FILM]; fot. El-Cab

Jak wyeliminować efekt martwego pola w autobusach? Prezentujemy system TurnCAM firmy El-Cab.

Jak wyeliminować efekt martwego pola w autobusach? Prezentujemy system TurnCAM firmy El-Cab.

Martwe pole to obszar obok pojazdu, którego nie widać w lusterkach zewnętrznych bocznych ani lusterku wstecznym wewnątrz pojazdu. Jest ono udręką każdego kierowcy i źródłem wielu nerwowych oraz potencjalnie niebezpiecznych sytuacji. Podczas skręcania lub zawracania pojazdów, znajdujący się w strefie martwego pola piesi, rowerzyści, użytkownicy skuterów czy hulajnóg są zauważani często dopiero w ostatniej chwili. Wiele wypadków, w tym również śmiertelnych, ma miejsce właśnie na przejściach dla pieszych, podczas gdy pojazd skręca w prawo. Według ekspertów elektroniczne systemy wsparcia zmniejszają prawdopodobieństwo wypadku przy skręcie w prawo o ponad 40%.

Jest na to sposób

Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom przewoźników, a w szczególności kierowców, podpoznańska firma El-Cab wprowadziła na polski rynek rozwiązanie w postaci systemu antykolizyjnego TurnCAM, który został opracowany przez firmę Rosho, której El-Cab jest generalnym przedstawicielem na Polskę.

Jego najważniejszy cel to wyeliminować efekt tzw. martwego pola, a tym samym zapewnić bezpieczeństwo na drogach.

-"Wprowadzany przez nas na rynek system TurnCAM firmy Rosho to dodatkowe zabezpieczenie podczas skręcania, tzw. asystent skrętu, który samodzielnie wykrywa krytyczne sytuacje drogowe i odpowiednio wcześnie ostrzega kierowcę – mówi Łukasz Stanisławski, product manager firmy El-Cab Sp. z o.o. - System bazuje na specjalnie opracowanej kamerze bocznej i inteligentnym przetwarzaniu obrazu. Monitorowany jest bliski obszar po prawej stronie pojazdu. Jeśli system TurnCAM wykryje osobę lub obiekt w newralgicznym polu, informuje kierowcę wizualnym i akustycznym sygnałem ostrzegawczym – dodaje Łukasz Stanisławski.

W dobie dzisiejszego natężenia ruchu w miastach i przy coraz większej liczbie rowerzystów takie rozwiązanie montowane w autobusach i autach ciężarowych może ratować życie niechronionych uczestników ruchu drogowego. TurnCAM to niezawodne rozwiązanie, którego niewątpliwą zaletą jest fakt, iż pozwala kierowcy skoncentrować się na prowadzeniu pojazdu, przyczyniając się jednocześnie do zminimalizowania liczby ofiar śmiertelnych i rannych w wypadkach komunikacyjnych. Pełen opis tego rozwiązania dostępny jest TUTAJ

Zobaczcie, jak TurnCAM działa w praktyce:
Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
bezpieczeństwo
kierowca
El-Cab