TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Elektryczna trzynastka CUPT: Wiemy, gdzie trafi 190 elektrobusów [FILM]
CUPT InfoBus.pl - Opublikowano: 27.11.2019 13:00:58
Elektryczna trzynastka CUPT: Wiemy, gdzie trafi 190 elektrobusów [FILM

CUPT przyznało 460 mln złotych na rozwój transportu publicznego dla 13 polskich miast. Wiemy, gdzie trafi 190 unijnych elektrobusów i które województwa mają powody do dumy.

CUPT przyznało 460 mln złotych na rozwój transportu publicznego dla 13 polskich miast. Wiemy, gdzie trafi 190 unijnych elektrobusów i które województwa mają powody do dumy.

-"Dzięki dofinansowaniu w ramach POIiŚ w elektryczny, nisko- i zeroemisyjny tabor komunikacja miejska stanie się jeszcze bardziej nowoczesna - powiedział J. Lech p.o. dyrektora CUPT:

Szczęśliwa trzynastka

24 listopada CUP zakończył oceny wniosków o dofinansowanie projektów złożonych w ramach konkursu dla działania 6.1 Rozwój publicznego transportu zbiorowego w miastach.

TUTAJ można zobaczyć listę członków Komisji Oceny Projektów

A TUTAJ listę uwzględniającą wszystkie projekty wybrane do dofinansowania, które spełniły kryteria oceny i uzyskały wymaganą liczbę punktów.

Lista ta została zaakceptowana przez Instytucję Zarządzającą w dniu 13 listopada 2019 r. Jak informuje CUPT, lista projektów wybranych do dofinansowania może podlegać aktualizacji wynikającej np. z rozstrzygnięć zapadających w ramach procedury odwoławczej.

Poznań, Piła i Szczecin

W ramach całej serii naszych artykułów przestawiliśmy szczegółowo wszystkie zwycięskie projekty - poza Poznaniem, Piłą i Szczecinem. O tych o pomysłach niewiele lub prawie nic nie wiadomo. Poniżej to co udało nam się ustalić w zakresie liczby zgłoszonych autobusów elektrycznych:

  • Poznań - 37 szt. elektrobusów (raczej klasa MAXI)

  • Piła - 5 szt. elektrobusów klasy MAXI

  • Szczecin - 10 szt. elektrobusów klasy MAXI

Te trzy miasta miasto znalazły się w gronie 13 miast, którym Centrum Unijnych Projektów Transportowych przyznało z Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko (działanie 6.1 POIiŚ Rozwój publicznego transportu zbiorowego w miastach) dofinansowanie ze środków unijnych na zakup elektrycznych autobusów.

Wszystkie te projekty opiewają na 668 mln zł i zostaną dofinansowane w 85 proc. - kwotą 460,16 mln zł. W wyniku ich realizacji zostanie zakupionych 190 pojazdów.

Jak poinformowano na serwisie Programu Infrastruktura i Środowisko, w wyniku dużego zainteresowania konkursem zwiększono kwotę alokacji w tym konkursie z 300 mln zł do 460 mln zł.

190 elektrobusów

Poniżej przedstawiamy tabel, gdzie dokładnie trafi 190 unijnych elektrobusów:

Województwo

Miasto

Liczba elektrobusów

Liczba elektrobusów dla województwa

Kujawsko-pomorskie

Malbork

4

4

Lubuskie

Zielona Góra

12

20

Lubuskie

Gorzów

8

Małopolskie

Kraków

50

50

Mazowieckie

Radom

9

9

Opolskie

Kędzierzyn Koźle

2

7

Opolskie

Opole

5

Pomorskie

Gdynia

24

24

Śląskie

Sosnowiec

14

24

Śląskie

Gliwice

10

Wielkopolskie

Poznań

37

42

Wielkopolskie

Piła

5

Zachodnio-pomorskie

Szczecin

10

10

Razem


190

190

Na koniec zachęcamy również do obejrzenia spotu dotyczącego wykorzystania Funduszy Europejskich dla nowoczesnego transportu publicznego w miastach, który powstał w ramach ogólnopolskiej kampanii CUPT:
Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
CUPT
unia
elektrobus
MPK Poznań
MZK Piła
Szczecin