TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Elektryczna trzynastka CUPT: Wiemy, gdzie trafi 190 elektrobusów [FILM]
CUPT InfoBus.pl - Opublikowano: 27.11.2019 13:00:58
Elektryczna trzynastka CUPT: Wiemy, gdzie trafi 190 elektrobusów [FILM

CUPT przyznało 460 mln złotych na rozwój transportu publicznego dla 13 polskich miast. Wiemy, gdzie trafi 190 unijnych elektrobusów i które województwa mają powody do dumy.

CUPT przyznało 460 mln złotych na rozwój transportu publicznego dla 13 polskich miast. Wiemy, gdzie trafi 190 unijnych elektrobusów i które województwa mają powody do dumy.

-"Dzięki dofinansowaniu w ramach POIiŚ w elektryczny, nisko- i zeroemisyjny tabor komunikacja miejska stanie się jeszcze bardziej nowoczesna - powiedział J. Lech p.o. dyrektora CUPT:

Szczęśliwa trzynastka

24 listopada CUP zakończył oceny wniosków o dofinansowanie projektów złożonych w ramach konkursu dla działania 6.1 Rozwój publicznego transportu zbiorowego w miastach.

TUTAJ można zobaczyć listę członków Komisji Oceny Projektów

A TUTAJ listę uwzględniającą wszystkie projekty wybrane do dofinansowania, które spełniły kryteria oceny i uzyskały wymaganą liczbę punktów.

Lista ta została zaakceptowana przez Instytucję Zarządzającą w dniu 13 listopada 2019 r. Jak informuje CUPT, lista projektów wybranych do dofinansowania może podlegać aktualizacji wynikającej np. z rozstrzygnięć zapadających w ramach procedury odwoławczej.

Poznań, Piła i Szczecin

W ramach całej serii naszych artykułów przestawiliśmy szczegółowo wszystkie zwycięskie projekty - poza Poznaniem, Piłą i Szczecinem. O tych o pomysłach niewiele lub prawie nic nie wiadomo. Poniżej to co udało nam się ustalić w zakresie liczby zgłoszonych autobusów elektrycznych:

  • Poznań - 37 szt. elektrobusów (raczej klasa MAXI)

  • Piła - 5 szt. elektrobusów klasy MAXI

  • Szczecin - 10 szt. elektrobusów klasy MAXI

Te trzy miasta miasto znalazły się w gronie 13 miast, którym Centrum Unijnych Projektów Transportowych przyznało z Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko (działanie 6.1 POIiŚ Rozwój publicznego transportu zbiorowego w miastach) dofinansowanie ze środków unijnych na zakup elektrycznych autobusów.

Wszystkie te projekty opiewają na 668 mln zł i zostaną dofinansowane w 85 proc. - kwotą 460,16 mln zł. W wyniku ich realizacji zostanie zakupionych 190 pojazdów.

Jak poinformowano na serwisie Programu Infrastruktura i Środowisko, w wyniku dużego zainteresowania konkursem zwiększono kwotę alokacji w tym konkursie z 300 mln zł do 460 mln zł.

190 elektrobusów

Poniżej przedstawiamy tabel, gdzie dokładnie trafi 190 unijnych elektrobusów:

Województwo

Miasto

Liczba elektrobusów

Liczba elektrobusów dla województwa

Kujawsko-pomorskie

Malbork

4

4

Lubuskie

Zielona Góra

12

20

Lubuskie

Gorzów

8

Małopolskie

Kraków

50

50

Mazowieckie

Radom

9

9

Opolskie

Kędzierzyn Koźle

2

7

Opolskie

Opole

5

Pomorskie

Gdynia

24

24

Śląskie

Sosnowiec

14

24

Śląskie

Gliwice

10

Wielkopolskie

Poznań

37

42

Wielkopolskie

Piła

5

Zachodnio-pomorskie

Szczecin

10

10

Razem


190

190

Na koniec zachęcamy również do obejrzenia spotu dotyczącego wykorzystania Funduszy Europejskich dla nowoczesnego transportu publicznego w miastach, który powstał w ramach ogólnopolskiej kampanii CUPT:
Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
CUPT
unia
elektrobus
MPK Poznań
MZK Piła
Szczecin
Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.