TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Elektryczne Sprintery powstaną w Dusseldorfie
INFOBUS.PL - Opublikowano: 14.08.2017 09:02:30
Elektryczne Sprintery powstaną w Dusseldorfie

Zakłady Mercedes-Benz w Düsseldorfie przechodzą intensywne przygotowania do rynkowej premiery kolejnej generacji Sprintera. Zarząd firmy i rada zakładowa uzgodniły właśnie, że będzie tam wytwarzany również nowy Sprinter z napędem elektrycznym.

- "Nasza fabryka Sprintera ma za sobą historię wspaniałych sukcesów. Fakty mówią same za siebie: w ciągu 55 lat wyjechało stąd grubo ponad 4 mln aut użytkowych, pełnimy wiodącą rolę w światowej sieci zakładów produkujących Sprintera, wykorzystujemy najnowsze urządzenia i procesy, a nasza jakość wyznacza standardy" – mówi Frank Klein, szef ds. operacji w Mercedes-Benz Vans. - "Teraz zaczynamy nowy rozdział w historii fabryki Sprintera w Düsseldorfie. Elektryczne układy napędowe to kluczowa technologia w dziedzinie transportu miejskiego – zwłaszcza w branży pojazdów użytkowych. Nasze dalekowzroczne porozumienie, w ramach którego będzie tu produkowany elektryczny Sprinter, ma ogromne znaczenie. Dbamy o długoterminowe perspektywy naszych zakładów i zabezpieczamy je na przyszłość".

Inwestycje w fabrykę
W ciągu najbliższych kilku lat Mercedes-Benz Vans zainwestuje łącznie około 150 mln euro w elektryfikację swojej gamy pojazdów użytkowych, bazując na modelach Vito i Sprinter. Oddział będzie mógł przy tym wykorzystać aktualne technologie konstrukcji modułowych opracowane przez Mercedes-Benz Cars i korzystać z efektu skali.

Na rozbudowę i modernizację zakładów w Düsseldorfie w związku z uruchomieniem produkcji nowej generacji Sprintera Mercedes-Benz Vans przeznaczy około 300 mln euro. Pracownicy przechodzą już szkolenia przygotowujące ich do pracy z elektrycznym Sprinterem oraz innymi nowoczesnymi technologami. Firma i rada zakładowa porozumiały się co do podjęcia działań mających na celu zwiększenie elastyczności oraz wydajności pracowników.

Nie ma modelu - jest kontrakt
Jest już pierwszy znaczący nabywca elektrycznych aut użytkowych Mercedes-Benz – jak ogłosiły kilka tygodni temu Mercedes-Benz Vans oraz firma Hermes, dostawca usług transportowych i logistycznych, w ramach partnerstwa strategicznego flota Hermes Germany powiększy się o 1500 dostawczych Mercedesów z napędem elektrycznym. Samochody te – w tym nowe Sprintery – w najbliższych latach posłużą do dostarczania paczek i przesyłek.

W ramach fazy pilotażowej na początku 2018 r w Stuttgarcie i Hamburgu Hermes rozpocznie użytkowanie elektrycznych Mercedesów w normalnych warunkach miejskiego transportu dystrybucyjnego. Do końca 2020 r. Hermes Germany zamierza eksploatować 1500 elektrycznych Mercedesów Vito i Sprinter na obszarach miejskich na terenie Niemiec.

"made in Düsseldorf"
Na początku lat 60. ówczesna firma Daimler-Benz AG przejęła zakłady w Düsseldorfie od Auto Union. Produkcja dostawczych Mercedesów ruszyła tu 1 kwietnia 1962 r. Mercedes-Benz Sprinter jest wytwarzany w Düsseldorfie od 1995 r. Już niedługo po premierze jego roczna produkcja osiągnęła poziom 100 000 egzemplarzy. W 2015 r. Sprinter świętował w Düsseldorfie swoje 20. urodziny – a jednocześnie najlepszy rok w swojej historii. W roku 2016 model kontynuował rekordową passę, znajdując na całym świecie około 193 400 nabywców.

Sprinter dał początek – i nazwę – całej klasie dużych aut dostawczych i od początku ją zdominował. Dziś jest oferowany w ponad 130 krajach i ma na koncie ponad 3 mln sprzedanych egzemplarzy. Czyni go to jednym z najpopularniejszych pojazdów dostawczych w historii motoryzacji i bestsellerem w portfolio koncernu Daimler.


Sprawdź też:
Mercedes
elektrobus
Nowy Sprinter

Dodaj komentarz

Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.