TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Ełk z hybrydową ofertą od Volvo
INFOBUS.PL - Opublikowano: 11.07.2018 15:30:56
Ełk z hybrydową ofertą od Volvo

Do dziś, 11 lipca Urząd Miasta w Ełku czekał na oferty w przetargu na dostawę 6 autobusów hybrydowych klasy MAXI. Wpłynęła jedna oferta i wygląda na to, że miasto może powoli szykować się do zamknięcia zakupu.

Do dziś, 11 lipca Urząd Miasta w Ełku czekał na oferty w przetargu na dostawę 6 autobusów hybrydowych klasy MAXI. Wpłynęła jedna oferta i wygląda na to, że miasto może powoli szykować się do zamknięcia zakupu.

Przypomnijmy, że przetarg ogłoszono pod koniec kwietnia. Ełk celuje autobusy klasy MAXI z napędem spalinowo-elektrycznym. Muszą one mieć nadwozia o długości 11,9 – 12,2 m. Każdy z nich ma umożliwiać podróż min. 85 pasażerom, w tym nie mniej niż 25 na miejscach siedzących. Układ napędowy hybryd ma być oparty na silniku diesla spełniającym normę Euro 6 oraz jednym silniku trakcyjnym o mocy 100 kW lub dwóch o łącznej mocy 150 kW. Szczegółowo wymagania ełckie wobec hybryd opisaliśmy tutaj.

Autobusy mają się pojawić w Ełku w dwóch transzach. Pierwsze trzy hybrydy mają zostać przekazane MZK między 4 a 29 listopada 2019 r. Ostatnie muszą pojawić się u przewoźnika między 1 a 30 września 2020 r. To bardzo rozsądny termin dostawy, więc ełccy urzędnicy nie powinni mieć problemu z pozyskaniem choć jednej oferty.

Dziś upłynął termin składania ofert. Miasto zaplanowało na spalinowo-elektryczne zakupy budżet w wysokości 12 546 000 PLN brutto. Wedle tych szacunków za jedną hybrydę urzędnicy są gotowi zapłacić 1 700 000 PLN netto, czyli dokładnie tyle na ile wskazali jako szacunkową wartość. To naprawdę przyzwoita wycena.

Jedyna oferta, którą dzisiaj otworzono z nawiązką mieści się w tych szacunkach. Przedstawiło ją Volvo, którego SIWZ nie wskazywał na faworyta. Producent jest gotów wykonać ełckie zamówienie za 11 431 620 PLN brutto. Jeden hybrydowy 7900 więc wyceniony na 1 549 000 PLN netto.

Rozstrzygnięcie wydaje się więc być formalnością, ale zapewne trochę na nie poczekamy. Volvo może już odliczać czas do debiutu swoich hybryd w kolejnym polskim mieście.


Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
przetarg
tabor
Ełk
UM
MZK Ełk
Volvo
hybryda
Dyskutuj pod tym artykułem bezpośrednio na !

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.