TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Europejska premiera Irizar ie tram w Barcelonie
InfoBus.pl - Opublikowano: 05.12.2018 10:00:27
Europejska premiera Irizar ie tram w Barcelonie

W grudniu, w Barcelonie, do normalnego ruchu zostały włączone cztery przegubowe autobusy elektryczne marki Irizar z designem BRT, czyli modele ie tram. To jednocześnie ich eksploatacyjna premiera w Europie.

W grudniu, w Barcelonie, do normalnego ruchu zostały włączone cztery przegubowe autobusy elektryczne marki Irizar z designem BRT, czyli modele ie tram. To jednocześnie ich eksploatacyjna premiera w Europie.

Pojazdy zadebiutowały w sieci Transports Metropolitans de Barcelona (TMB) i obsługują linię H16 (Zona Franca - Fòrum / Campus Besòs), gdzie dołączyły do dwóch pierwszych elektrycznych Irizarów w Barcelonie, czyli 12-metrowych, autobusów i2e, które działają w tym mieście od 2014 r. Tym samym trasa H16 jest teraz w 100% obsługiwana elektrycznym i bezemisyjnym taborem.

Elektryczne autobusy

Wszystkie najnowsze elektryczne nabytki TMB mają 18-metrów, układ drzwi 2-2-2-2 i oferują miejsce dla 36 pasażerów siedzących (4 miejsca dla osób o ograniczonej sprawności ruchowej), 1 miejsce kierowcy, 1 miejsce dla wózka inwalidzkiego i 1 miejsce dla wózka dziecięcego. Łączna pojemność Irizar ie tram to 147 miejsc.

Te ciche, bezemisyjne pojazdy wykorzystują technologię Grupy Irizar w zakresie trakcji elektrycznej, elektroniki, systemu magazynowania energii i komunikacji. Ich znakiem rozpoznawczym jest oczywiście wyjątkowa stylistyka, a także lusterka wsteczne z kamerami

Pojazdy przygotowane są do szybkiego ładowania poprzez pantograf. Doładowanie autobusu zajmuje ok. 4-5 minut i realizowane jest na trasie, poprzez szybkie ładowarki. Podczas nocnego postoju w zajezdni pojazdy są doładowywane poprzez plug-in.

-"Jesteśmy bardzo dumni z tego, że możemy zaprezentować nasze najnowsze pojazdy w Barceonie, gdzie od 4 lat jeżdżą nasze pierwsze elektrobusy. Barcelońskie modele Irizar ie tram 18 m to pierwsze pojazdy tego typu w rzeczywistej eksploatacji - powiedział dyrektor zarządzający Irizar e-mobility, Hector Olabegogeaskoetxea.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
tabor
elektrobus
Irizar
Hiszpania
 • Marcin Czauek – 05.12.2018

  Wyglada jak solaris tramino tak troche

 • Konrad Filip – 05.12.2018

  Oczywiście debiutują razem z Nowym Urbino 18 electric. ;)

 • Mariusz Brzezinski – 05.12.2018

  marcin czauek- jak sie tak dokladnie przyjzysz to mi wyglada na ladna kopie solarisa metro style jak juz predzej ;p

 • Daniel Sporek – 05.12.2018

  Jak metrostyle

Dyskutuj pod tym artykułem bezpośrednio na !

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.