TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

EvoBus Polska przejmuje całą sprzedaż Setry
InfoBus.pl - Opublikowano: 31.08.2020 09:00:38
EvoBus Polska przejmuje całą sprzedaż Setry

Zmiany struktury sprzedaży w EvoBus Polska.

EvoBus Polska wprowadza bezpośrednią sprzedaż autokarów Setra i reorganizuje strukturę sprzedaży w dziale autobusów turystycznych.

To oznacza koniec sprzedaży autokarów tej marki przez lokalnych dilerów. Teraz cała działalność handlowa będzie skupiona w jednej spółce.

Koniec agencyjnego modelu

Od sierpnia b.r. EvoBus Polska, jako część Daimler Buses, rezygnuje z agencyjnego modelu sprzedaży autokarów Setra i przejmuje ich bezpośrednią dystrybucję.

-"Tym samym dział handlowy autobusów turystycznych oferuje i sprzedaje produkty obydwu marek: Mercedes-Benz i Setra - czytamy w komunikacie. - Następstwem tego kroku jest zmiana w strukturze organizacyjnej działu autobusów turystycznych: zwiększenie ilości sprzedawców oferujących autokary obydwu marek oraz wyznaczenie nowych obszarów handlowych.

Skąd te zmiany?

Polska jest ostatnim krajem w sieci Daimler Buses, w którym działał agencyjny model sprzedaży, a aktualna, wirusowa  sytuacja powodowała, że wprowadzenie nowej struktury odwlekane było jeszcze w czasie, aby dodatkowo nie komplikować sytuacji.

EvoBusowi należy zapisać na plus, że w tak trudnym momencie dla autokarowego rynku dokonuje inwestycji w swoją sieć sprzedaży.

Jak informuje spółka, u podstaw tych zmian leży chęć jednolitego zarządzania portfolio w ramach segmentów rynku i produktów.

-"Dzięki dedykowanym opiekunom kontakty między EvoBus Polska a klientem są uproszczone, a oferta jest bardziej dopasowana do indywidualnych potrzeb transportowych przewoźników. Inwestycje są nadzieją na długoterminowe ożywienie branży autobusowej i wiarą w siłę polskiego rynku" - podkreśla firma. 
Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
autokar
Setra
EvoBus