TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Expo 2017: Iveco z autobusami, Polska z meblami
InfoBus.pl - Opublikowano: 14.07.2017 11:15:07
Expo 2017: Iveco z autobusami, Polska z meblami

Międzynarodowa Wystawa EXPO 2017 w stolicy Kazachstanu Astanie rozpoczęła się 10 czerwca i potrwa do 10 września br. Tematem przewodnim jest "Energia przyszłości".

Międzynarodowa Wystawa EXPO 2017 w stolicy Kazachstanu Astanie rozpoczęła się 10 czerwca 2017 r. i potrwa do 10 września br. Tematem przewodnim jest "Energia przyszłości", która obejmuje takie kwestie jak: redukcja emisji dwutlenku węgla, życie zgodnie z zasadami efektywności energetycznej oraz dostępność energii dla wszystkich. W wystawie bierze udział ponad 100 państw i organizacji międzynarodowych.

Polska, w swoim narodowym pawilonie, postawiła na branżę górniczą, leśną i budowlaną, a jedyna misja gospodarcza objęła 7. polskich producentów mebli. W jej ramach zorganizowano Dzień Polskich Mebli, który miał miejsce 13 lipca. Na wystawie w Astanie promowane są polskie atrakcje turystyczne oraz niedawno otwarte przez LOT połączenia Warszawa-Astana.

Autobusy dla Kazachstanu

Z kolei koncern Iveco, wykorzystując poparcie francuskiego rządu, dostarczył w maju br. do Astany - pod kątem Expo 2017 - kolejną partię miejskich autobusów. Flota lokalnego przewoźnika Astana LRT LLP wzbogaciła się aż o 210 szt. miejskich niskopodłogowych autobusów Urbanway i Urbanway Hybrid, zarówno w 12-metrowej, jak i 18-metrowej wersji.

Ich oficjalne przekazanie miało miejsce 15 maja, w obecności m.in. Bakhytza Sagintayeva, premiera Republiki Kazachstanu. Tym samym 210 nowych autobusów z logo Iveco połączyło się z 358 egzemplarzami Iveco Citelis Euro 5, które od kilku lat eksploatowane są w astańskiej flocie. Razem daje to imponującą liczbę 568 nowoczesnych pojazdów.

Wszystkie autobusy z najnowszej dostawy wyprodukowane zostały w fabryce Iveco w Annonay, natomiast ich końcowy montaż miał miejsce w Kostanay, w zakładzie dystrybutora Iveco w Kazachstanie, SaryarkaAutoProm (SAP), który będzie również świadczył usługi techniczne i serwisowe dla floty autobusowej w Astanie.


Sprawdź też:
Iveco
hybryda
Kazachstan

Dodaj komentarz

Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.