TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Expo 2017: Iveco z autobusami, Polska z meblami
InfoBus.pl - Opublikowano: 14.07.2017 11:15:07
Expo 2017: Iveco z autobusami, Polska z meblami

Międzynarodowa Wystawa EXPO 2017 w stolicy Kazachstanu Astanie rozpoczęła się 10 czerwca i potrwa do 10 września br. Tematem przewodnim jest "Energia przyszłości".

Międzynarodowa Wystawa EXPO 2017 w stolicy Kazachstanu Astanie rozpoczęła się 10 czerwca 2017 r. i potrwa do 10 września br. Tematem przewodnim jest "Energia przyszłości", która obejmuje takie kwestie jak: redukcja emisji dwutlenku węgla, życie zgodnie z zasadami efektywności energetycznej oraz dostępność energii dla wszystkich. W wystawie bierze udział ponad 100 państw i organizacji międzynarodowych.

Polska, w swoim narodowym pawilonie, postawiła na branżę górniczą, leśną i budowlaną, a jedyna misja gospodarcza objęła 7. polskich producentów mebli. W jej ramach zorganizowano Dzień Polskich Mebli, który miał miejsce 13 lipca. Na wystawie w Astanie promowane są polskie atrakcje turystyczne oraz niedawno otwarte przez LOT połączenia Warszawa-Astana.

Autobusy dla Kazachstanu

Z kolei koncern Iveco, wykorzystując poparcie francuskiego rządu, dostarczył w maju br. do Astany - pod kątem Expo 2017 - kolejną partię miejskich autobusów. Flota lokalnego przewoźnika Astana LRT LLP wzbogaciła się aż o 210 szt. miejskich niskopodłogowych autobusów Urbanway i Urbanway Hybrid, zarówno w 12-metrowej, jak i 18-metrowej wersji.

Ich oficjalne przekazanie miało miejsce 15 maja, w obecności m.in. Bakhytza Sagintayeva, premiera Republiki Kazachstanu. Tym samym 210 nowych autobusów z logo Iveco połączyło się z 358 egzemplarzami Iveco Citelis Euro 5, które od kilku lat eksploatowane są w astańskiej flocie. Razem daje to imponującą liczbę 568 nowoczesnych pojazdów.

Wszystkie autobusy z najnowszej dostawy wyprodukowane zostały w fabryce Iveco w Annonay, natomiast ich końcowy montaż miał miejsce w Kostanay, w zakładzie dystrybutora Iveco w Kazachstanie, SaryarkaAutoProm (SAP), który będzie również świadczył usługi techniczne i serwisowe dla floty autobusowej w Astanie.


Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Iveco
hybryda
Kazachstan
Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.