TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Fleet Manager w Ipswich i w Gdańsku
DRABPOL - Opublikowano: 10.08.2011 08:44:49
Fleet Manager w Ipswich i w Gdańsku

Rada Miasta Ipswich w Wielkiej Brytanii wyposażyła flotę składającą się z 71 autobusów komunikacji miejskiej w system Fleet Manager – którego producentem jest Mix Telematics – partner firmy Drabpol.

Rada Miasta Ipswich w Wielkiej Brytanii wyposażyła flotę składającą się z 71 autobusów komunikacji miejskiej w system Fleet Manager –którego producentem jest Mix Telematics –partner firmy Drabpol. Zastosowane rozwiązanie pozwoli znacznie obniżyć zużycie paliwa i zredukować koszty związane z eksploatacją autobusów, a pasażerom zapewni większy komfort jazdy i poprawi ich bezpieczeństwo. System FM w Ipswich jest wyposażony również w urządzenie RIBAS –które jest wsparciem dla kierowcy i wysyła do niego na bieżąco zwrotne informacje o naruszeniach preferowanego stylu jazdy pomagając w kształtowaniu nawyków jazdy bezpiecznej i ekonomicznej. Rozwiązania proponowane przez firmę Mix Telematics zostały również wdrożone w części autobusów komunikacji miejskiej w Gdańsku.

Mózgiem systemu jest komputer pokładowy FM 3316 służący do zarządzania pojazdami i pracą kierowców, użyteczny przede wszystkim do zapewnienia prawidłowego wykorzystania pojazdów oraz bezpiecznego ich prowadzenia. Komputer pokładowy pozwala managerowi floty na zdalne monitorowanie wykorzystania pojazdów. Dane rejestrowane są sekunda po sekundzie, ze szczególnym uwzględnieniem informacji o wykroczeniach kierowców oraz szczegółowym zapisem informacji o każdej trasie. Dane te udostępniane są w czasie rzeczywistym. Komputer pokładowy FM 3316 wyposażony jest w interfejs wykorzystujący informacje z szyny CAN pojazdu. Gdy dane są dostępne, możemy monitorować do 20 parametrów w czasie rzeczywistym. Więcej na temat Fleet Manager można przeczytać tutaj.   


Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Drabpol
paliwo
komputer pokładowy
Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.