TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

FlixBus bez kierowcy z tatuażem Mein Kampf
InfoBus.pl - Opublikowano: 18.07.2019 12:00:43
FlixBus bez kierowcy z tatuażem Mein Kampf

Niemiecka platforma oświadczyła, że osoba z takim tatuażem nie może być częścią firmy, która opowiada się za tolerancją i równouprawnieniem.

W barwach FlixBusa nie jeździ już kierowca, który wytatuował sobie na ręce tytuł książki Adolfa Hitlera "Main Kampf". Niemiecka platforma przewozowa oświadczyła, że osoba z takim rysunkiem na ciele nie może być częścią firmy, która opowiada się za tolerancją i równouprawnieniem.

-"Jako multinarodowe przedsiębiorstwo z wielonarodową załogą w tym z kierowcami i gośćmi z najróżniejszych krajów o najróżniejszych kulturach, potępiamy każdy rodzaj dyskryminacji" – oświadczyła firma w pisemnym komunikacie. – "Flixbus opowiada się za tolerancją i równouprawnieniem. Naszym kierowcom, jako wizytówce firmy, przypada tutaj kluczowa rola" – czytamy w oświadczeniu.

Jak informują niemieckie media, kierowca posiadający nazistowski tatuaż prowadził autobusy kursujące na trasie pomiędzy Francją a Włochami.

"Main Kampf" to książka napisana przez Adolfa Hitlera podczas jego pobytu w więzieniu na początku XX wieku. , w której przedstawił on antysemickie i zbrodnicze założenia narodowego socjalizmu.


Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
kierowca
FlixBus
 • Marcin Filipowicz – 18.07.2019

  Sporo firm nie zatrudnia osób z widocznymi tatuażami bez względu czy to ma jakiś przekaz odnośnie poglądów tej osoby czy jakaś zwykła "grafika".

 • Kuba Meller – 18.07.2019

  Maciek Mazurowski

 • Podróże za grosze – 18.07.2019

  Pozdrawiam z Monachium

 • Łukasz Kotarba – 18.07.2019

  Osobiste przekonania to jedno, a mein kampf to zdecydowanie inna sprawa...

 • Artur Makowski – 18.07.2019

  Jechałem niedawno do Potsdamu miejskim autobusem.Kierowca oprócz tatuaży miał milion kolczyków w uszach nosie.Był normalny,spokojny,doradził.A jak pomógł przypadkowej staruszce wsiąść i zająć miejsce w autobusie,to wymiękłem.Nie oceniajcie ludzi po tym jak wyglądają!

 • Lukas Watosky – 18.07.2019

  Jak się zatrudniałem w Polskim Busie zwracali na to uwagę

Dyskutuj pod tym artykułem bezpośrednio na !

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.