TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

FlixBus bez kierowcy z tatuażem Mein Kampf
InfoBus.pl - Opublikowano: 18.07.2019 12:00:43
FlixBus bez kierowcy z tatuażem Mein Kampf

Niemiecka platforma oświadczyła, że osoba z takim tatuażem nie może być częścią firmy, która opowiada się za tolerancją i równouprawnieniem.

W barwach FlixBusa nie jeździ już kierowca, który wytatuował sobie na ręce tytuł książki Adolfa Hitlera "Main Kampf". Niemiecka platforma przewozowa oświadczyła, że osoba z takim rysunkiem na ciele nie może być częścią firmy, która opowiada się za tolerancją i równouprawnieniem.

-"Jako multinarodowe przedsiębiorstwo z wielonarodową załogą w tym z kierowcami i gośćmi z najróżniejszych krajów o najróżniejszych kulturach, potępiamy każdy rodzaj dyskryminacji" – oświadczyła firma w pisemnym komunikacie. – "Flixbus opowiada się za tolerancją i równouprawnieniem. Naszym kierowcom, jako wizytówce firmy, przypada tutaj kluczowa rola" – czytamy w oświadczeniu.

Jak informują niemieckie media, kierowca posiadający nazistowski tatuaż prowadził autobusy kursujące na trasie pomiędzy Francją a Włochami.

"Main Kampf" to książka napisana przez Adolfa Hitlera podczas jego pobytu w więzieniu na początku XX wieku. , w której przedstawił on antysemickie i zbrodnicze założenia narodowego socjalizmu.


Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
kierowca
FlixBus