TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

FlixBus i trzy nowe linie na Ukrainę! Od listopada [FILM]
InfoBus.pl - Opublikowano: 20.10.2020 13:00:36
FlixBus i trzy nowe linie na Ukrainę! Od listopada

4 i 5 listopada wystartują nowe linie FlixBusa łączące Polską i Ukrainę.

Mimo pandemii FlixBus rozszerza swoją autokarową sieć na Ukrainie. Nowe połączenia umożliwią także ukraińskim pasażerom po raz pierwszy podróżować w standardzie FlixBusa na trasach krajowych.

20 października miała miejsce konferencja prasowa online (dla ukraińskich i polskich dziennikarzy), podczas której Michał Leman, dyrektor zarządzający FlixBusa w Polsce, na Ukrainie i w krajach bałtyckich przedstawił zarówno obowiązujące procedury bezpieczeństwa w zielonych autokarach, jak i liniowe nowości.

Bilety na nowe trasy - i to w promocyjnej cenie - są już w sprzedaży.

Nowe linie

4 i 5 listopada wystartują nowe linie FlixBusa łączące Polską i Ukrainę. To trasy:

  • N3222: Kyiv – Zhytomyr – Rivne – Lutsk – Lublin – Warsaw – Lodz – Poznań – Gorzów Wielkopolski – Szczecin. Operator to ukraińska firma PE Serhii Sherstiuk. Połącznie będzie realizowane dwa razy w tygodniu. Start 4 listopada. To chyba najdłuższa linii w całej sieci FlixBua w Europie!

  • 3241: Chernivtsi – Kolomyia – Ivano-Frankivsk – Lviv – Lublin – Warsaw. Operator to ukraińska firma IV AVTO. Połącznie będzie realizowane trzy razy w tygodniu. Start 4 listopada. Warto zwrócić uwagę, że jest to pierwsze bezpośrednie połączenie Warszawy z Lwowem.

  • CUA025: Lviv – Krakow – Katowice – Bogumin – Ostrava. Operator to polska firma Asik z Limanowej. Połącznie będzie realizowane dwa razy w tygodniu. Start 4 listopada.

Warto dodać, że FlixBus – podobnie jak wszyscy międzymiastowi przewoźnicy w Polsce – oferuje od 17 października tylko 50% miejsc siedzących w swoim taborze. Ten epidemiologiczne obostrzenia powoduję spore wyzwanie dla logistyków z FlixBusa, którzy na połączeniach między ukraińskimi miastami mogą stosować 100% pojemności w autokarach, natomiast na odcinku transgranicznym i między polskimi przystankami – tylko 50%.

Warto dodać, że FlixBus cały czas stosuje w swojej całej sieci takie środki bezpieczeństwa, jak bezdotykowa odprawa i wejście na pokład środkowymi drzwiami, gdzie jest dostępny płyn do dezynfekcji rąk. Ponadto kierowcy oraz pasażerowie zasłaniają usta i nos podczas podróży, a po każdym kursie realizowana jest profesjonalna dezynfekcja autobusów.

Co dalej?

FlixBus zapowiedział na wiosnę kolejne nowe połączenia na Ukrainie. Następny krok to m.in. połączanie dwóch dużych miast Nepca i Kharku, które pozostają jeszcze poza zieloną siecią.

Po włącznie nowych tras, ukraińska zielona sieć będzie obejmować 16 miast na Ukrainie z 12 regionów, które autobusy połączą z 48 miastami w Europie w 6 krajach.

Strategiczny cel na przyszłość do dobre połączenie Ukrainy z krajami Europy Środkowej, czyli Polską, Czechami, Słowacją, Rumunią, Węgrami i Bułgarią.

Na koniec ciekawostka – do tej pory najbardziej popularne linie FlixBusa na Ukrainie to Lwów – Kraków i Lwów – Praga.

Zobaczcie dzisiejszą konferencję na filmie:
Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
linie
FlixBus
Ukraina