TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

FlixBus podsumowuje wejście do Czech
INFOBUS.PL - Opublikowano: 12.02.2018 13:26:28 1 komentarz
FlixBus podsumowuje wejście do Czech

FlixBus, ogłosił, że po pięciu latach swojej działalności, że zamknął ubiegły roku na plusie. W sierpniu ubiegłego roku pojawił się w kolejnym kraju- Czechach. Tamtejsza siatka połączeń obejmuje 18 miast.

FlixBus, największy europejski przewoźnik autobusowy, ogłosił, że po pięciu latach swojej działalności, że zamknął ubiegły roku na plusie. W sierpniu ubiegłego roku pojawił się w kolejnym kraju- Czechach. Tamtejsza siatka połączeń obejmuje 18 miast.

FlixBus powstał w Niemczech, gdzie zaczął oferować swoje pierwsze połączenia. Obecnie zapewnia największą sieć autobusowych przewozów międzymiastowych w Europie. To 200 000 połączeń dziennie do 1400 miast w 26 krajach. W 2017 r. z usług firmy skorzystało w sumie 40 milionów pasażerów.

"Opłacalność w skali globalnej pozwala naszej firmie stale rozwijać się i poprawiać nasz standard. W 2018 roku zaoferujemy naszym klientom innowacje technologiczne, które ułatwią podróżowanie na krótkich i długich dystansach oraz nowe połączenia na poziomie europejskim" - powiedział dyrektor FlixBus w Czechach i na Słowacji Pavel Prouza.

Przewoźnik koncentruje się na organizacji dogodnego sposobu sprzedaży biletów przez swoją stronę internetową i aplikację mobilną. Oprócz istniejących funkcji, takich jak odprawa czy nawigacja do najbliższego przystanku, obecnie trwa testowanie możliwości rezerwacji konkretnego miejsca w autobusie. Projekt pilotażowy dostępny jest obecnie na 12 trasach, a docelowo będą mogli z niego skorzystać wszyscy klienci FlixBusa.

"Wierzymy, że innowacje w naszych usługach jeszcze bardziej poprawią kontakt z naszymi klientamu. Cieszymy się, że udało nam się już mocno ugruntować pozycję na czeskim rynku transportowym. W tym roku planujemy także nadal rozszerzać liczbę połączeń oferowanych w naszej sieci "- dodaje Pavel Prouza.

W ramach europejskiej sieci zielonych autobusów Praga jest połączona z 25 krajami i ponad 600 destynacjami bezpośrednio lub dzięki dogodnym przesiadkom. Z Pragi do Brna można kupić bilet na 30 połączeń dziennie, a częstotliwość odjazdów jest w godzinach szczytu do trzech razy na godzinę.

FlixBus koncentruje się na zapewnieniu wysokiego komfortu dzięki wszystkiemu, co jest niezbędne do wygodnej podróży - gniazdek elektrycznych, dużych odstępów między fotelami, dużej przestrzeni bagażowej i wysokiej jakości Wi-Fi. Kolejną zaletą jest niska cena.


Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
linie
FlixBus
Czechy
  • kubex – 12.02.2018

    "że po pięciu latach swojej działalności, że zamknął ubiegły roku na plusie"Gdzie jest korektor?

Dyskutuj pod tym artykułem bezpośrednio na !

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.