TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

FlixBus podsumowuje wejście do Czech
INFOBUS.PL - Opublikowano: 12.02.2018 13:26:28 1 komentarz
FlixBus podsumowuje wejście do Czech

FlixBus, ogłosił, że po pięciu latach swojej działalności, że zamknął ubiegły roku na plusie. W sierpniu ubiegłego roku pojawił się w kolejnym kraju- Czechach. Tamtejsza siatka połączeń obejmuje 18 miast.

FlixBus, największy europejski przewoźnik autobusowy, ogłosił, że po pięciu latach swojej działalności, że zamknął ubiegły roku na plusie. W sierpniu ubiegłego roku pojawił się w kolejnym kraju- Czechach. Tamtejsza siatka połączeń obejmuje 18 miast.

FlixBus powstał w Niemczech, gdzie zaczął oferować swoje pierwsze połączenia. Obecnie zapewnia największą sieć autobusowych przewozów międzymiastowych w Europie. To 200 000 połączeń dziennie do 1400 miast w 26 krajach. W 2017 r. z usług firmy skorzystało w sumie 40 milionów pasażerów.

"Opłacalność w skali globalnej pozwala naszej firmie stale rozwijać się i poprawiać nasz standard. W 2018 roku zaoferujemy naszym klientom innowacje technologiczne, które ułatwią podróżowanie na krótkich i długich dystansach oraz nowe połączenia na poziomie europejskim" - powiedział dyrektor FlixBus w Czechach i na Słowacji Pavel Prouza.

Przewoźnik koncentruje się na organizacji dogodnego sposobu sprzedaży biletów przez swoją stronę internetową i aplikację mobilną. Oprócz istniejących funkcji, takich jak odprawa czy nawigacja do najbliższego przystanku, obecnie trwa testowanie możliwości rezerwacji konkretnego miejsca w autobusie. Projekt pilotażowy dostępny jest obecnie na 12 trasach, a docelowo będą mogli z niego skorzystać wszyscy klienci FlixBusa.

"Wierzymy, że innowacje w naszych usługach jeszcze bardziej poprawią kontakt z naszymi klientamu. Cieszymy się, że udało nam się już mocno ugruntować pozycję na czeskim rynku transportowym. W tym roku planujemy także nadal rozszerzać liczbę połączeń oferowanych w naszej sieci "- dodaje Pavel Prouza.

W ramach europejskiej sieci zielonych autobusów Praga jest połączona z 25 krajami i ponad 600 destynacjami bezpośrednio lub dzięki dogodnym przesiadkom. Z Pragi do Brna można kupić bilet na 30 połączeń dziennie, a częstotliwość odjazdów jest w godzinach szczytu do trzech razy na godzinę.

FlixBus koncentruje się na zapewnieniu wysokiego komfortu dzięki wszystkiemu, co jest niezbędne do wygodnej podróży - gniazdek elektrycznych, dużych odstępów między fotelami, dużej przestrzeni bagażowej i wysokiej jakości Wi-Fi. Kolejną zaletą jest niska cena.


Sprawdź też:
linie
FlixBus
Czechy
  • kubex – 12.02.2018

    "że po pięciu latach swojej działalności, że zamknął ubiegły roku na plusie"Gdzie jest korektor?

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.