TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

FlixBus Polska zawiesza zagraniczną sieć! Pomoc w powrocie
InfoBus.pl - Opublikowano: 15.03.2020 23:00:44
FlixBus Polska zawiesza zagraniczną sieć, ale pomoże w powrocie

Zielona platforma zawiesza wszystkie połączenie międzynarodowe z/do Polski od 15 marca 2020 roku na 10 dni, z możliwością przedłużenia. Są jednak wyjątki.

FlixBus zawiesza wszystkie połączenie międzynarodowe z/do Polski od 15 marca 2020 roku na 10 dni, z możliwością przedłużenia. Są jednak wyjątki.

Jak czytamy na stronie FlixBus Polska: -"Z uwagi na liczne prośby i zapytania naszych pasażerów, którzy nie mają jak wrócić do Polski, informujemy, że przywróciliśmy kilka kursów z Niemiec, aby umożliwić powrót do kraju."

Dotyczy to kursów od dziś do środy, 18 marca 2020, relacji:

  • Berlin-Poznań-Gdynia (15.03, odjazd 22:40),

  • Berlin-Warszawa (15.03, odjazd 23:40)

  • Berlin-Wrocław-Katowice (15-18.03, odjazdy 9:50, 13:35 i 17:35).

14 dni kwarantanny

Warto zaznaczyć, że na teren Polski będą wpuszczani wyłącznie obywatele Polski posiadający ważny paszport/dowód osobisty oraz osoby innych narodowości spełniające określone warunki (małżonkowie i dzieci obywateli polskich, osoby z Kartą Polaka oraz posiadające prawo do stałego i czasowego pobytu), których stan zdrowia jest dobry – na granicy, poza odprawą paszportową, w dalszym ciągu przeprowadzana są kontrole sanitarne i pomiar temperatury. Kierowcy, podczas odprawy, będą kontrolować dokumenty tożsamości.

Pozostałe kursy międzynarodowe, ze względów operacyjnych i bezpieczeństwa, pozostają odwołane.

Nie tylko Polska

Przypomnijmy, że z powodu ograniczeń w podróżowaniu nałożonych przez rządy Czech i Słowacji, FlixBus zawiesił również swoje połączenia międzynarodowe z Polski do Czech od 14 marca 2020 na 30 dni oraz z Polski na Słowację od 13 marca 2020 do odwołania.

Z kolei we Włoszech, ze względu na ograniczenia podróży nałożone przez rząd włoski, spółka FlixMobility była zmuszona dostosować swoją ofertę i zawiesiła obsługę połączeń autobusowych na całym terytorium Włoch oraz wybranych połączeń transgranicznych z/do Włoch. Zmiany te obowiązują od 11 marca 2020 r. do 3 kwietnia 2020 r.

Jak informuje FlixBus, pasażerowie otrzymają informację w przypadku, gdy dany kurs zostanie odwołany i będą mogli zwrócić zakupiony bilet bez dodatkowych opłat. W każdej chwili istnieje możliwość anulowania kursu tutaj. Przepraszamy za powstałe niedogodności i mamy nadzieję, że wkrótce będziemy w stanie ponownie dowieźć wszystkich pasażerów do ich miejsc docelowych.


Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
wirus
linie
autokar
FlixBus
Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.