TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Forum Dworców Autobusowych: Zrozumieć własne potrzeby
InfoBus.pl - Opublikowano: 04.10.2019 11:00:58
Forum Dworców Autobusowych: Zrozumieć własne potrzeby; fot. MDA

W dniach 23-24 września już po raz trzeci Małopolskie Dworce Autobusowe zorganizowały Forum Zarządców Dworców Autobusowych, które jest ważnym wydarzeniem w naszej branży.

W dniach 23-24 września już po raz trzeci Małopolskie Dworce Autobusowe zorganizowały Forum Zarządców Dworców Autobusowych, które jest ważnym wydarzeniem w naszej branży. Tym razem spotkanie odbyło się w Bielańsko-Tynieckim Parku Krajobrazowym Zamku w Przegorzałach.

MDA od wielu lat stara się nadawać tempo zmianom zachodzącym w obszarze transportu autobusowego w Polsce. Jednocześnie jako zarządca jednego z największych węzłów komunikacyjnych w Europie, z którego w 2018 roku skorzystało ponad 13 milionów osób, spółka poczuwa się do odpowiedzialności za zrównoważony rozwój sektora. Jej wyrazem jest próba unifikacji zasad i standardów obsługi pasażerów i przewoźników, poprzez dzielenie się doświadczeniami, dobrymi praktykami i pomysłami z innymi zarządcami dworców z całej Polski.

Zoptymalizować koszty

O rozwoju Forum świadczą patronaty honorowe - m.in. Ministra Infrastruktury – Andrzeja Adamczyka, Marszałka Województwa Małopolskiego –Witolda Kozłowskiego oraz Głównego Inspektora Transportu Drogowego – Alvina Gajadhura.

Wśród tematów poruszanych podczas Forum znalazły się tak ważne zagadnienia, jak dworcowa obsługa osób niepełnosprawnych, cyberbezpieczeństwo na dworcach autobusowych czy obsługa przewoźników międzynarodowych w świetle wytycznych Wojewódzkiego Inspektoratu Transportu Drogowego w Krakowie.

Zarządcy Dworców Autobusowych z całej Polski na przykładzie MDA poznali możliwości optymalizacji kosztów stałych dworców autobusowych, a przedstawiciele ORLEN Ochrony podzielili się swymi doświadczeniami dotyczącymi fizycznego bezpieczeństwa pasażerów na dworcach autobusowych.

Podczas panelu prowadzonego przez Columbus Energy uczestnicy Forum wspólnie szukali możliwości wykorzystania na obiektach dworcowych odnawialnych źródeł energii.

Dalszy rozwój

Mając świadomość jak istotny dla rozwoju sektora transportu autobusowego w Polsce jest dialog z operatorami dworców oraz pasażerami, MDA S.A. planuje dalszy rozwój współpracy ze wszystkimi partnerami w celu stałego rozwoju jakości swoich usług oraz ujednolicenia standardów obsługi podróżnych w kraju. Podsumowując tegoroczne Forum można powiedzieć, że tylko wzajemne zrozumienie własnych potrzeb, możliwości i oczekiwań pozwoli na opracowanie najwyższego standardu obsługi podróży autobusowych w Polsce.

Warto przy okazji dodać, że MDA - we współpracy z zewnętrzną firmą - prowadzi aktualnie badanie opinii pasażerów korzystających z dworców autobusowych w Krakowie oraz Nowym Sączu, które potrwa do końca I kwartału 2020 r. . W oparciu o wyniki ankiety przygotowany zostanie plan dalszych usprawnień modelu obsługi pasażerów dworców autobusowych. Przeprowadzenie badania pozwoli równocześnie na realizację działań charytatywnych, poprzez przekazanie złotówki od każdej wypełnionej ankiety na rzecz określonych fundacji z terenu Małopolski.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
konferencja
dworzec
MDA
  • Podróże-opinie,promocje,tabor – 05.10.2019

    On dobrze rozumieją potrzeby, nie umieją się dogadać z miastem, z PKP. Ochrona służąca tylko łapania kierowców, ewentualnie ganiania za ludźmi z aparatem. Dewastacja majątku PKS. Arogancja i wykorzystywanie pozycji monopolisty wobec przewoźników. Brud, smród i dziadostwo.

Dyskutuj pod tym artykułem bezpośrednio na !