TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

FRPA: Autobusowa dogrywka w Lubuskim
PAP InfoBus.pl - Opublikowano: 11.09.2019 11:00:15
Autobusowa dogrywka z FRPA w Lubuskim

Wojewoda lubuski ogłosił dodatkowy nabór wniosków dot. wsparcia lokalnych połączeń autobusowych.

Wojewoda lubuski ogłosił dodatkowy nabór wniosków o dofinansowanie z Funduszu rozwoju przewozów autobusowych o charakterze użyteczności publicznej mającego na celu zwiększenie liczby lokalnych połączeń komunikacyjnych w regionie.

Lubuskie ma w tym roku zarezerwowane w Funduszu ponad 13 mln zł, tymczasem podpisane dotychczas umowy opiewają na nieco ponad 236 tys. zł. Z uwagi na niski poziom wykorzystania środków zapadła decyzja o drugim naborze wniosków.

-"Mam nadzieję, że samorządy, które wykazywały zainteresowanie tym Funduszem skorzystają jeszcze z tego dodatkowego czasu, dodatkowego naboru i kolejne połącznia będą mogły być finalizowane, że na koniec października podpiszemy kolejne umowy. Bo przecież cały czas powtarzamy, że chodzi o likwidację tzw. wykluczenia komunikacyjnego, bardzo uciążliwego dla mieszkańców małych miejscowości" – powiedział na wtorkowej konferencji prasowej w Gorzowie wojewoda lubuski Władysław Dajczak.

Do 11 października

Jak poinformowała dyrektor Wydziału Infrastruktury Lubuskiego Urzędu Wojewódzkiego Katarzyna Kis, w poniedziałek na stornie urzędu wojewódzkiego ukazało się ogłoszenie o naborze wniosków. Będą one przyjmowane od 12 września do 11 października br.

-"Następnie będzie ocena wniosków i około 21 października ogłosimy listę wniosków, które zakwalifikowały się do dofinansowania. Da to możliwość podpisania organizatorom (przewozów – PAP) umów, tak żeby od początku listopada nowe linie ruszyły" – powiedziała Kis.

Dodała, że na ten rok region na dopłaty do przewozów autobusowych ma jeszcze do wykorzystania kwotę ok. 12,9 mln zł.

I tura

27 sierpnia br. wojewoda lubuski podpisał pierwsze umowy z przedstawicielami samorządów, które otrzymają wsparcie w tym zakresie. Chodzi o 36 linii, które będą przywracane. Wnioski złożyło wówczas 14 podmiotów - wśród nich 12 gmin, jeden powiat i Zielonogórski Związek Powiatowo-Gminny. Wszystkie wnioski zostały rozpatrzone pozytywnie.

W pierwszym rozdaniu środków dedykowanych dla woj. lubuskiego z tego Funduszu największe dofinansowanie – ponad 98 tys. zł, otrzymał Zielonogórski Związek Powiatowo-Gminny. (PAP)
Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
linie
PKS
Lubuskie
Dyskutuj pod tym artykułem bezpośrednio na !

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.