TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

GAiT Gdańsk szuka podwykonawcy na kilka linii
INFOBUS.PL - Opublikowano: 13.06.2018 15:00:32
fot. gait.pl

Spółka Gdańskie Autobusy i Tramwaje ma problemy kadrowe z kierowcami. Przewoźnik zdecydował się na kilkumiesięczne wsparcie w formie zlecenia podwykonawcy obsługi kilku linii autobusowych. Dzisiaj, 13 czerwca ogłoszono przetarg na takie usługi.

Spółka Gdańskie Autobusy i Tramwaje ma problemy kadrowe z kierowcami. Przewoźnik zdecydował się na kilkumiesięczne wsparcie w formie zlecenia podwykonawcy obsługi kilku linii autobusowych. Dzisiaj, 13 czerwca ogłoszono przetarg na takie usługi.

Postępowanie zostało przez GAiT podzielone na trzy części. Wybrane firmy będą na zlecenie przewoźnika w okresie od 1 sierpnia do 31 grudnia obsługiwać linie autobusowe 108, 118, 227 i 268. Praca eksploatacyjna ma wynieść ok. 506 000 wzkm w trakcie obowiązywania umów. Dodatkowo w ramach zamówień uzupełniający GAiT może zlecić podwykonawcom dodatkowe 100 500 wzkm. Podział na części prezentuje się następująco:

  • Pakiet 1.1 – praca eksploatacyjna 122 200 wzkm; obsługa zadań przewozowych dwoma autobusami wielkopojemnymi oraz jednym minibusem, do tego min. dwa pojazdy rezerwowe
  • Pakiet 1.2 – praca eksploatacyjna 129 000 wzkm; obsługa zadań przewozowych czterema autobusami wielkopojemnymi, do tego min. dwa pojazdy rezerwowe
  • Pakiet 2 - praca eksploatacyjna 254 800 wzkm; obsługa zadań przewozowych pięcioma autobusami wielkopojemnymi i trzema standardowymi, do tego min. trzy pojazdy rezerwowe

Termin składania ofert mija 19 lipca. GAiT otrzymane oferty oceni przy pomocy dwóch kryteriów. Cena ma 60% wagi. Do 40% punktów można wywalczyć dzięki zaoferowaniu obsługi autobusami o średniej więku niż 5 lat.

Gdański przewoźnik cierpi na braki kadrowe. Obecnie spółce brakuje m.in. 70 kierowców. Skutkuje to tym, że GAiT nie jest w stanie zapewnić pełnej obsługi komunikacyjnej na liniach autobusowych. Zarząd Transportu Miejskiego poszedł “na rękę" przewoźnikowi i przyspieszył obowiązywanie wakacyjnych rozkładów jazdy. Jednak otwarta pozostaje kwestia co po nich.

Stąd też pomysł z kilkumiesięcznym wsparciem ze strony podwykonawców. Gdański przetarg nie jest jednak jakimś novum. Są w Polsce przewoźnicy komunalni, którzy w różnoraki sposób zlecają część swoich przewozów zewnętrznym firmom. Taka sytuacja występuje m.in. we Wrocławiu i Lublinie.


Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
przetarg
linie
GAiT Gdańsk
  • Michał Prosper Kowalski – 13.06.2018

    Wszystko zrobić aby pracownikom przypadkiem nie zapłacić więcej.

  • Kam Bul – 14.06.2018

    Hahaha kto wpadł na tak idiotyczny pomysł? Miejski przewoźnik nie ma pracowników a podwykonawca, który na pewno zapłaci mniej na umowie lub zaproponuje własną działalność i 200 godzin w grafiku znajdzie chętnych 😂

Dyskutuj pod tym artykułem bezpośrednio na !

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.