TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

GAiT jeszcze raz weźmie na podwykonawcę PKS Gdańsk?
INFOBUS.PL - Opublikowano: 11.10.2018 16:00:47
fot. PKS Gdańsk

Gdańskie Autobusy i Tramwaje do dziś czekały na oferty w kolejnym w przetargu na kilkumiesięczną obsługę linii autobusowych w ramach podwykonawstwa. Wpłynęła jedna propozycja i mieści się ona w zakładanym budżecie.

Gdańskie Autobusy i Tramwaje do dziś czekały na oferty w kolejnym w przetargu na kilkumiesięczną obsługę linii autobusowych w ramach podwykonawstwa. Wpłynęła jedna propozycja i mieści się ona w zakładanym budżecie ze sporą nawiązką. Przedstawił ją PKS Gdańsk.

Przypomnijmy, że GAiT musiał jeszcze raz szukać podwykonawcy na jeden z trzech pakietów, które chciał powierzyć do obsługi zewnętrznym przewoźnikom. W pierwszym przetargu udało się "obstawić" dwa zlecenia. Przypadły one gdańskiemu PKS i BP Tour z Bełżyc.

Na początku września ogłoszono przetarg na nieobsadzony pakiet. GAiT chciał wyłonić przewoźnika, który miałby obsługiwać wybrane zadania na linia 118 i 184. Miałby on odpowiadać za to przez 5 miesięcy od podpisania umowy. Miejski przewoźnik założył, że w tym okresie wykona pracę eksploatacyjną w wymiarze 238 871,2 wzkm. Jako opcję przewidziano możliwość rozszerzenia umowy dodatkowo o maksymalnie 47 520 wzkm.

Do obsługi tego pakietu GAiT wymagał od oferenta dysponowania do obsługi tych zadań min. 6 autobusów- 5 przegubowych i jednego standardowego. Wszystkie muszą być w pełni niskopodłogowe, klimatyzowane, monitorowane oraz wyposażone w system informacji pasażerskiej.

Dziś upłynął termin składania ofert. GAiT na kilkumiesięczne podwykonawstwo przygotował 2 514 629,30 zł brutto. Daje to stawkę za wzkm w wysokości 9,75 zł netto. Robi wrażenie, ale z drugiej strony nie zapominajmy, że takie "awaryjne" przewozy muszą być drogie. Gdański przewoźnik jednak sporo oszczędzi. Jedyna oferta mieści się ze sporą nawiązką w jego szacunkach.

Przedstawił ją PKS Gdańsk. Propozycja prywatnego przewoźnika opiewa na 2 071 586,59 zł brutto. To oznacza, że firma zaoferowała stawkę 8,03 zł/wzkm netto. A do obsługi zapewne jeszcze raz PKS by podstawił swoje dziewięcioletnie MAN-y Lion's City.

Rozstrzygnięcie w takiej sytuacji to formalność. Trzeba tylko na nią będzie chwilkę poczekać.


Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
przetarg
linie
GAiT Gdańsk
PKS Gdańsk