TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

GAZ o wypadku Moskwie: kierowca nie użył hamulców [FILM]
PAP InfoBus.pl - Opublikowano: 30.12.2017 13:38:07 3 komentarze
GAZ o wypadku Moskwie: kierowca nie użył hamulców; twitter @Avanti__News

Zdaniem producenta autobusu, który 25 grudnia wjechał do moskiewskiego metra - kierowca pojazdu nie użył hamulców.

Zdaniem producenta autobusu, który 25 grudnia 2017 r. wjechał do moskiewskiego metra - kierowca pojazdu nie użył hamulców.

W ocenie producenta autobusu, który w poniedziałek wjechał po schodach do metra przy prospekcie Kutuzowa w Moskwie, powodując śmierć pięciu osób, kierowca nie użył prawdopodobnie żadnego z systemów hamowania w tym – hamowania silnikiem.

Oświadczenie firmy GAZ (d. Państwowych Zakładów Autobusowych) zostało opublikowane w poniedziałek wieczorem, po tym, gdy kierowca autobusu oświadczył, że w autobusie "nie zadziałały hamulce, a pojazdem nie sposób było kierować", mimo rozpaczliwych prób, jakie podejmował.

Producent autobusu zastrzegł, że przyczyny wypadku będzie można ustalić dopiero po przeprowadzeniu całościowej ekspertyzy technicznej.

Autobus, który uległ wypadkowi, był stosunkowo nowy. Zszedł z linii fabrycznej w 2017 r. i przeszedł już pierwszą rutynową kontrolę - powiedział dziennikarzom na konferencji prasowej rzecznik moskiewskiej komunikacji autobusowej Mostransawto, oddział w Odincowo, Nikołaj Katyrin.

W wypadku zginęło 5 osób, a 15 zostało rannych. Do zdarzenia doszło przy wejściu do stacji metra "Sławianskij Bulwar" przy prospekcie Kutuzowa.

MSW informuje, że policja rozpatruje dwie możliwe przyczyny wypadku: niesprawność techniczną pojazdu oraz utratę panowania nad kierownicą przez szofera. Wersja celowego wjechania w przechodniów (trzy osoby zginęły, gdy autobus wjechał na chodnik) jest "całkowicie wykluczona" - podał TASS, powołując się na źródło w organach ścigania.

Komitet Śledczy wszczął w związku z wypadkiem postępowanie karne. Po przybyciu na miejsce zdarzenia mer Moskwy Siergiej Sobianin zarządził przeprowadzenie kontroli technicznej wszystkich pojazdów moskiewskiego transportu publicznego. (PAP)

Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
wypadek
Rosja
GAZ
  • Jeleń.n – 30.12.2017

    Stosunkowo nowy z 2017 roku i już po kontroli ?? Coś tu się nie składa w całość ...

  • Co za dzien – 31.12.2017

    Jeleń jednak jesteś jelen:( a obsługa techniczna tzw OT robione co miesiąc lub jakiś przebieg z przejazdem przez rolki to nie kontrola?? Do szkoły dzieci wolne się już kończy;)

  • P5 – 31.12.2017

    Stosunkowo nowy? To ruscy już tak z taborem plecieli że roczny autobus nie jest dla nich nowym?

Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.