TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Gazowy debiut Arrivy w Warszawie. Z Urbino 18 CNG [FILM]
InfoBus.pl - Opublikowano: 02.09.2019 17:00:06
Gazowy debiut Arrivy w Warszawie. Z Urbino 18 CNG [FILM]

31 sierpnia na ulice Warszawy wyjechało 9. gazowych autobusów przegubowych marki Solaris. To rozpoczęcie kolejnego, stołecznego kontraktu Arrivy.

31 sierpnia na ulice Warszawy wyjechało 9. gazowych autobusów przegubowych marki Solaris. . To część kontraktu podpisanego przez Zarząd Transportu Miejskiego z firmą Arriva na obsługę komunikacyjną 54 takimi pojazdami.

Szczegółowo o kompletacji najnowszych warszawskich autobusów pisaliśmy w InfoBusie TUTAJ. Paliwo do tych autobusów dostarczy spółka PGNiG Obrót Detaliczny, o czym informowaliśmy TUTAJ

Reprezentacyjna linia

Nowoczesne, 18-metrowe autobusy Urbino 18 CNG IV generacji zostały skierowane do obsługi linii 175, która dojeżdża do Portu Lotniczego im. Fryderyka Chopina.

Nowe Solarisy napędzane są sprężonym gazem ziemnym, magazynowanym w umieszczonych na dachu pojazdu butlach o łącznej pojemności 1700 litrów. Silnik Cummins spełniają restrykcyjną unijną normę emisji Euro 6. Zdaniem ZTM-u, autobusy CNG są także wyraźnie cichsze od klasycznych diesli.

Najnowsze pojazdy wyposażone zostały m.in. w klimatyzację, informację głosową, stały monitoring wnętrza i otoczenia pojazdu, system zliczania pasażerów i łączność alarmową kierowcy. Autobusy posiadają również automaty biletowe. W gazowcu Arrivy pasażerowie będą mogli skorzystać z 39 miejsc siedzących.

8-letnia umowa

Przed dopuszczeniem do ruchu każdy autobus jest certyfikowany przez pracowników ZTM. Warta 291 mln zł umowa z przewoźnikiem została podpisana na 8 lat. Rocznie autobusy będą wykonywały łącznie ok. 4 mln wozokilometrów.

Solaris Urbino 18 CNG będą dostarczane do Warszawy partiami. Ostatnia transza 12 pojazdów pojawi się na ulicach na początku listopada. Wtedy pasażerów będzie wozić w sumie 50 nowoczesnych wozów (cztery pozostają w rezerwie),

Łącznie z 54 nowymi gazowcami firmy Arriva we flocie warszawskich przewoźników będzie 198 autobusów CNG, poza tym cały czas dostarczane są pojazdy firmy MAN w ramach kontraktu podpisanego z Miejskimi Zakładami Autobusowymi – w sumie będzie ich 110 szt.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
CNG
Solaris
Arriva
ZTM Warszawa
PGNiG