TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Gdańsk: Kontrole techniczne miejskich autobusów
InfoBus.pl - Opublikowano: 16.03.2017 11:15:26

Średnio raz w tygodniu Gdańskie Autobusy i Tramwaje są kontrolowane przez Inspekcję Transportu Drogowego.

Średnio raz w tygodniu Gdańskie Autobusy i Tramwaje są kontrolowane przez Inspekcję Transportu Drogowego.

Inspektorzy sprawdzają przede wszystkim stan techniczny pojazdów. Przez ostatnie lata, podczas kilkuset wyrywkowych kontroli naszej floty autobusowej, nie wykazano jakichkolwiek nieprawidłowości czy usterek technicznych. W tym roku ITD sprawdzała nasze pojazdy już 13 razy.

Flota autobusowa GAiT to ponad 2oo pojazdów. Każdy autobus, codziennie, po zjechaniu z trasy, przechodzi przegląd techniczny. Nad sprawnością tak dużej liczby eksploatowanych pojazdów czuwa zespół 130 mechaników i kontrolerów technicznych, którzy pracują głównie w nocy w godzinach od 19-stej do 4-tej rano. Wtedy dopiero większość autobusów zjeżdża z tras. Wszystkie naprawy wykonywane są na terenie zajezdni autobusowej przy al. Hallera. Mechanicy mają do dyspozycji 30 stanowisk. Oprócz napraw, każdy pojazd po zakończeniu swojej trasy jest sprzątany i tankowany.


Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
kontrola
GAiT Gdańsk
WITD Gdańsk
Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.