TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Gdańsk nie chce już autobusów cabrio
RADIO GDAŃSK - Opublikowano: 05.12.2017 10:51:21

Prokuratura umorzyła śledztwo w sprawie przetargu na zakup autobusów z odkrytym dachem w Gdańsku.

Jak informuje Radio Gdańsk - prokuratura umorzyła śledztwo w sprawie przetargu na zakup autobusów z odkrytym dachem w Gdańsku.

W sezonie miały one wozić turystów po śródmieściu, ale Gdańskie Autobusy i Tramwaje unieważniły przetarg. Śledztwo prowadzone było w sprawie przekroczenia uprawnień przez prezydenta Gdańska oraz urzędników z Urzędu Miasta i spółki Gdańskie Autobusy i Tramwaje.

Jak poinformowała Grażyna Wawryniuk z Prokuratury Okręgowej w Gdańsku, śledztwo zostało umorzone z powodu braku znamion czynu zabronionego. Urzędnicy sami wycofali się z pomysłu zakupu turystycznych autobusów z publicznych pieniędzy. O ewentualnym złamaniu prawa można by mówić, jeżeli ogłoszony rok temu przetarg zostałby zrealizowany - dodała prokurator Wawryniuk.

Spółka Gdańskie Autobusy i Tramwaje planowała zakup trzech autobusów typu cabrio. Turystyczna linia miała działać na Głównym Mieście w Gdańsku od maja do października.


WIĘCEJ
Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
GAiT Gdańsk
cabrio
Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.