TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Gdańsk o swoich buspasach: dwa w tym roku
InfoBus.pl - Opublikowano: 10.07.2019 16:00:23
Gdańsk o swoich buspasach: dwa w tym roku; Grzegorz Mehring/gdansk.pl

W tym roku w Gdańsku powstaną dwa nowe buspasy, które mają uprawnić ruch autobusowy w mieście. Kolejne są w trakcie planowania.

W tym roku w Gdańsku powstaną dwa nowe buspasy, które mają uprawnić ruch autobusowy w mieście. Kolejne są w trakcie planowania.

O najbliższych planach miasta związanych z powstaniem nowych przejść naziemnych i buspasów poinformowano na konferencji prasowej, która odbyła się we wtorek, 9 lipca, nieopodal budynku Nowego Ratusza. W konferencji udział wzięli: Piotr Grzelak – zastępca prezydenta Gdańska ds. zrównoważonego rozwoju, Tomasz Wawrzonek – zastępca dyrektora Gdańskiego Zarządu Dróg i Zieleni oraz gdańscy radni: Anna Golędzinowska, Mateusz Skarbek, Cezary Dowbór - Śpiewak, Emilia Lodzińska, Karol Ważny.

-"W pierwszej kolejności mówimy o buspasach, które powstaną już w tym roku - mówił Piotr Grzelak, zastępca prezydenta Gdańska ds. zrównoważonego rozwoju. - Mówimy tu o ul. Schuberta w relacji do ronda i ul. Trakt św. Wojciecha na odcinku od strony Pruszcza, czyli od posesji nr 451 do posesji nr 389 w relacji do Centrum. Chodzi o to, żeby zwiększyć dostępność w komunikacji autobusowej za pomocą buspasów."

To nie koniec

-"Trwają prace projektowe i analityczne nad kilkoma buspasami w bardzo istotnych punktach miasta – mówił Tomasz Wawrzonek, zastępca dyrektora Gdańskiego Zarządu Dróg i Zieleni. - Jednym z najistotniejszych punktów jest aleja Żołnierzy Wyklętych. Jest pomysł wykonania buspasa w kierunku do Wrzeszcza, byłby to odcinek od granicy lasu aż do granicy ul. Chrzanowskiego, jak również w przeciwnym kierunku, od ul. Chrzanowskiego do skrzyżowania z ulicami Potokową i Góralską. Szacujemy, że pasażerowie zyskają na tym odcinku od kilku do kilkunastu minut."

Wśród planów na przyszłość w kwestii buspasów rozważane są jeszcze następujące lokalizacje:

  • buspas w ciągu ul. Słowackiego, na odcinku od skrzyżowania z ul. Cytrynową do skrzyżowania z ul. Wiolinową,

  • wspólny pas autobusowo - tramwajowy w ciągu ul. Rakoczego.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
buspas
Gdańsk
Dyskutuj pod tym artykułem bezpośrednio na !

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.