TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Gdańsk: Pożar autobusu na Spacerowej
InfoBus.pl - Opublikowano: 03.01.2019 15:39:36

Pożar autobusu w Gdańsku na ulicy Spacerowej. Pasażerom nic się nie stało.

W sobotę rano, 29 grudnia 2018 roku, strażacy z Gdańska zostali wezwani do pożaru autobusu miejskiego Solaris Urbino na ulicy Spacerowej. Gaszenie pożaru trwało kilkadziesiąt minut, na ten czas zamknięto ulicę. W poniedziałek komisja ekspertów z Gdańskich Autobusów i Tramwajów będzie wyjaśniać przyczyny pożaru.

W sobotę, 29 grudnia, po godz. 7 rano Straż Pożarna w Gdańsku otrzymała informację o palącym się autobusie miejskim. Najpierw zaczął palić się tył pojazdu, ogień jednak szybko się rozprzestrzenił. Autobusem podróżowały cztery osoby, którym udało się bezpiecznie opuścić pojazd. Na czas akcji gaśniczej zamknięto na kilkadziesiąt minut ulicę Spacerową.

Jak powiedziała Alicja Mongird, rzecznik Gdańskich Autobusów i Tramwajów, spółki miejskiej do której należał autobusu, pożar gasiły trzy zastępy strażaków. Obecnie wrak pojazdu Solaris Urbino jest zabezpieczony w bazie autobusowej.

W poniedziałek, 31 grudnia 2018 roku komisja miała wyjaśnić przyczyny pożaru.

fot. Karol Woźniak/PSSTMSpodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
wypadek
pożar
Gdańsk
Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.