TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Gdański kierowca autobusu uratował pasażera
DZIENNIK BAŁTYCKI InfoBus.pl - Opublikowano: 24.04.2019 13:00:08
Gdański kierowca autobusu uratował pasażera ; fot. GAiT Gdańsk

Pan Arkadiusz, kierowca autobusu GAiT linii nr 227, w wielkanocny poniedziałek uratował życie młodemu pasażerowi, który zasłabł w pojeździe.

Pan Arkadiusz, kierowca autobusu GAiT linii nr 227, w wielkanocny poniedziałek uratował życie młodemu pasażerowi, który zasłabł w pojeździe. Kilka dni wcześniej, w InfoBusie, opublikowaliśmy wywiad z Panem Arkiem o jego autobusowej pasji.

W poniedziałek, 22 kwietnia 2019, rano w autobusie linii nr 227 zasłabł pasażer. Prawdopodobnie dostał w pojeździe ataku padaczki. Widząc to, kierowca autobusu - pan Arkadiusz, udzielił mu pomocy i natychmiast wezwał służby. Ostatecznie pasażer został przetransportowany do szpitala.

Jak mówi Alicja Mongird, rzeczniczka spółki Gdańskie Autobusy i Tramwaje, to nie pierwszy raz, gdy pan Arkadiusz wykazał się taką postawą.

-"To nasz etatowy bohater. Jesteśmy dumni z pana Arkadiusza, bo to nie pierwszy raz kiedy ratuje zdrowie i życie pasażerów gdańskiej komunikacji miejskiej. To zaszczyt mieć takiego pracownika w swoich szeregach. Za swoją bohaterska postawę zostanie oczywiście nagrodzony - mówi dla "Dziennika Bałtyckiego" Alicja Mongird.

Nie pierwszy raz

Przypadków, kiedy kierowcy komunikacji miejskiej w Gdańsku uratowali komuś życie jest dużo więcej. W styczniu tego roku kierowca autobusu linii 118 zmienił trasę, by pomóc mężczyźnie z atakiem padaczki, leżącemu na chodniku.

1 listopada 2017 roku, pan Karol - motorniczy, zatrzymał tramwaj wypełniony pasażerami i udzielił pomocy starszemu mężczyźnie, który nieprzytomny, w kałuży krwi, leżał na przystanku Brama Wyżynna.

5 września tego samego roku pod drzwi szpitala w Gdańsku podjechał autobus linii 283. W pojeździe była pasażerka, która kilka minut wcześniej straciła przytomność.

W kwietniu 2016 roku kierowca pan Arkadiusz zatrzymał autobus wypełniony pasażerami i udzielił pomocy mężczyźnie, który leżał przy drodze w kałuży krwi.

Brawo!


Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
kierowca
pasażer
GAiT Gdańsk
Dyskutuj pod tym artykułem bezpośrednio na !