TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

GDDKiA: Trudne warunki na drogach [AKTUALIZACJA]
PAP - Opublikowano: 04.01.2019 09:00:31
GDDKiA: Uwaga - trudne warunki na drogach

GDDKiA ostrzega: na drogach utrudnienia z powodu opadów i błota pośniegowego.

GDDKiA o piątkowych warunkach na drogach: opady śniegu i błoto pośniegowe

W dziesięciu województwach występują opady śniegu, a w trzech na drogach jest błoto pośniegowe. Na sieci dróg krajowych pracuje 435 pojazdów do zimowego utrzymania - informuje w piątek GDDKiA.

Błoto pośniegowe występuje w województwach: małopolskim, pomorskim i podkarpackim. Opady śniegu występują na obszarze całego kraju z wyłączeniem województwa: podlaskiego, kujawsko–pomorskiego, łódzkiego, warmińsko–mazurskiego, wielkopolskiego i mazowieckiego.

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad informuje, że wszystkie drogi krajowe są przejezdne. Na sieci dróg krajowych pracuje 435 pojazdów do zimowego utrzymania.

W dzień zachmurzenie będzie duże, miejscami z większymi przejaśnieniami. Miejscami będą występować opady śniegu, a na zachodzie i Pomorzu również deszczu ze śniegiem i deszczu. Na Pomorzu Gdańskim, Kujawach, Ziemi Lubuskiej oraz w Wielkopolsce lokalnie możliwe są opady marznące powodujące gołoledź.

Na Dolnym Śląsku prognozowany przyrost pokrywy śnieżnej wynosi od 6 do 10 cm. Temperatura maksymalna będzie wynosić od -4 st., -3 st. na wschodzie do 2 st., 3 st. na zachodzie i 4 st. nad morzem. Wiatr będzie słaby i umiarkowany, nad morzem dość silny i porywisty, zachodni i północno-zachodni. Wysoko w górach wiatr powodował będzie zamiecie i zawieje śnieżne.(PAP)


Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
pogoda
droga
GDDKiA
Dyskutuj pod tym artykułem bezpośrednio na !

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.