TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Gdynia o dwóch ofertach na autobusy: Dobre wiadomości
InfoBus.pl - Opublikowano: 12.06.2018 18:13:17
Gdynia o dwóch ofertach na autobusy: Dobre wiadomości

Za nami otwarcie ofert w gdyńskim przetargu na zakup nowoczesnego taboru i pierwsze komentarze. Jak najbardziej optymistyczne.

Za nami otwarcie ofert w gdyńskim przetargu na zakup nowoczesnego taboru i pierwsze komentarze.

Są one najbardziej optymistyczne, gdyż obie oferty - i Solarisa, i MAN-a, zmieściły się w zakładanej kwocie. Autobusy mają docelowo zastąpić najbardziej wysłużoną część obecnego taboru, z którego korzystają mieszkańcy. O szczegółach obu ofert pisaliśmy w InfoBusie TUTAJ

- Po otwarciu ofert następuje analiza złożonych dokumentów pod względem formalnoprawnym. Przypomnijmy, że poprzedni przetarg ze względu na zbyt wysoką cenę musiał zostać unieważniony. Mieliśmy jednak czas, by ogłosić go raz jeszcze, zabezpieczyć środki na nowe rozstrzygnięcie, dbając o to, by dostarczone autobusy spełniały najwyższe normy unijne, zapewniając jednocześnie wysoki komfort podróżnym – mówi Katarzyna Gruszecka-Spychała, wiceprezydent Gdyni.

Dzisiejsze otwarcie ofert przyniosło dobre wiadomości dla miasta. Wpłynęły dwie oferty od firm Solaris i MAN, które złożyły oferty zarówno na autobusy przegubowe, jak i standardowe. Ceny zaproponowane przez potencjalnych dostawców mieszczą się w zakładanych możliwościach budżetowych: Solaris proponuje 51 640 320 i 27 121 623 złotych brutto, MAN odpowiednio 49 672 320 oraz 26 337 990 złotych brutto.

Obie firmy zaproponowały przy tym taki sam termin wykonania zamówienia (330 dni) oraz identyczne okresy gwarancyjne (36 miesięcy). O tym, która z nich dostarczy pojazdy do Gdyni zdecydują więc przede wszystkim cena oraz parametry techniczne, które są kryteriami o najwyższej wadze. Pod uwagę będą też brane kryteria zużycia paliwa oraz rekuperacji.

- Cieszymy się, że po naszym mieście jeszcze w 2019 roku będą jeździć najbardziej komfortowe autobusy w kraju, wygodne i niskoemisyjne - komentuje Katarzyna Gruszecka-Spychała, wiceprezydent Gdyni.

Unia pomoże

Koszty zakupu w 75 procentach pokryje unijne dofinansowanie. Na zakup nowych autobusów miasto zabezpieczyło tym razem 71 706 500 złotych netto (88 198 995 złotych brutto).

Europejskie wsparcie pochodzi z Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko na lata 2014-2020, a całe zamówienie rozdzielono na dwie części: wspomniane 55 autobusów oraz już rozstrzygnięte 30 trolejbusów i 21 baterii litowo-jonowych, które za 77 297 700 złotych netto dostarczy firma Solaris (przetarg rozstrzygnięto w styczniu tego roku), o czym pisaliśmy w InfoBusie TUTAJ


Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
przetarg
tabor
PKM Gdynia
Solaris
MAN
  • Michał Prosper Kowalski – 12.06.2018

    A co w ich komforcie i ekologii będzie lepsze względem warszawskich SU12E czy NL253 Hybrid z Warszawy?

Dyskutuj pod tym artykułem bezpośrednio na !

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.