TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Gdynia z ogranicznikami miejsc. Pierwsze w Polsce
InfoBus.pl - Opublikowano: 26.03.2020 12:00:35
Gdynia z ogranicznikami miejsc. Pierwsze w Polsce; fot. UM Gdynia

25 marca w autobusach i trolejbusach sieci ZKM Gdynia pojawiły się specjalne oznaczenia graficzne, ograniczające liczbę miejsc.

25 marca w autobusach i trolejbusach sieci ZKM Gdynia pojawiły się specjalne oznaczenia graficzne, ograniczające liczbę miejsc.

Jak na tak szybką akcję, sprawiają one bardzo profesjonale wrażenia. I o to chodzi!

Przypomnijmy - zgodnie z zaleceniem rządu w pojazdach transportu publicznego zajęta może być tylko połowa miejsc siedzących, by zachować odpowiednią odległość pomiędzy pasażerami.

Pasażerski dystans

W gdyńskich autobusach i trolejbusach praca wre. Montowane są w nich specjalne oznaczenia graficzne, które wydzielają miejsca siedzące w pojazdach. Wszystkie mają ten sam napis: -"Nie siadaj w tym miejscu. Zachowaj dystans od innych pasażerów".

Wszystko po to, by pasażerowie nie siadali zbyt blisko siebie i żeby jeszcze bardziej zwiększyć bezpieczeństwo mieszkańców.

Gdynia wprowadziła to rozwiązanie jako pierwsze miasto w Polsce.

-"Te oznaczenia zamówiliśmy jeszcze zanim rząd poinformował o swoich decyzjach. Pierwsze będą już 25 marca wieczorem, kolejne 26 marca – mówi Katarzyna Gruszecka-Spychała, wiceprezydent Gdyni ds. gospodarki.

Inne miasta

Podobne rozwiązanie – bazujące na biało-czerwonej taśmie - wprowadziła wczoraj firma MKS Dębica. Zobaczcie to poniżej na zdjęciu. Warszawa się zastanawia.

-"Zastanawiamy się czy w autobusach nie zakryć co drugiego siedzenia – powiedział 25 marca prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski. Wyjaśnił, że w ten sposób można by zrealizować zapisy rozporządzenia dotyczące ograniczenia liczby osób podróżujących pojazdami komunikacji publicznej.

Prezydent Warszawy przypomniał, że w związku z wejściem w życie nowego rozporządzenia, które zawiera m.in. ograniczenia dotyczące liczby pasażerów w pojazdach komunikacji miejskiej "pozostaje sporo pytań". Zapowiedział, że władze stolicy skierują do rządu zapytania dotyczące interpretacji przepisów.

A tak radzi sobie Dębica:Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
wirus
linie
rząd
ZKM Gdynia
Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.