TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Gdynia żegna wysłużone Neoplany
TROJMIASTO.PL - Opublikowano: 25.10.2019 17:28:23 1 komentarz

Po ponad dwóch dekadach dzielnej służby Gdynia żegna swoje Neoplany. Ostatni rejs w sobotę.

Jak informuje portal trojmiasto.pl - po ponad dwóch dekadach dzielnej służby Gdynia żegna swoje Neoplany. W związku z tym w najbliższą sobotę Pomorskie Stowarzyszenie Sympatyków Transportu Miejskiego organizuje pożegnalny, nieco sentymentalny przejazd tych wysłużonych autobusów.

W mijającym tygodniu Neoplany oficjalnie przestały jeździć po Gdyni, po tym, jak przyszła dostawa nowych autobusów marki MAN. Trzy przegubowe Neoplany N 4021 z 1998 r. o numerach inwentarzowych 5241, 5242 i 5243 opuściły firmę PKA i trasy gdyńskiej komunikacji miejskiej po 21 latach jazdy. W szczytowym okresie po Gdyni jeździło blisko 20 przegubowych pojazdów, które były pierwszymi niskopodłogowymi przegubowcami w gdyńskiej komunikacji miejskiej.

Sobotnie pożegnanie

Symboliczne pożegnanie leciwych Neoplanów organizowane przez miłośników pomorskiej komunikacji miejskiej będzie miało charakter objazdowy. Podczas siedmiogodzinnego przejazdu autobus odwiedzi miejsca, w których niegdyś można było spotkać Neoplany. Organizatorzy zaplanowali kilka tzw. fotostopów, czyli postojów na zrobienie pamiątkowego zdjęcia. Będzie to ostatnia szansa na uchwycenie gdyńskiego Neoplana w ruchu.

W ostatnim przejeździe Neoplanem udział weźmie 50 osób, które wcześniej zapisały się na sobotnie wydarzenie. Chętnych było zdecydowanie więcej, ale ze względów organizacyjnych i bezpieczeństwa organizatorzy byli zmuszeni wprowadzić ograniczenia.WIĘCEJ
Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
ZKM Gdynia
  • kasper1 – 28.10.2019

    Cała seria N4021td idzie do piachu, bez żadnego pozostawienia na zabytek. Co więcej MPK Poznań planowało zachować ostatniego Neoplana tego typu na zabytek i wyszło wielkie g***o. Dla porównania rok temu seria N4016td wyginęła na zawsze bez zachowania na zabytek. Kolejna historia Solarisa idzie się rypać. Mam nadzieję, że za kilkadziesiąt lat ostanie jedna sztuka N4021td jako altanka, albo odbuduje się jak CWS T-1.

Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!