TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Ghana: Zderzenie autobusu z mikrobusem
PAP InfoBus.pl - Opublikowano: 10.03.2020 12:09:52

Co najmniej 35 ofiar śmiertelnych wypadku drogowego w Ghanie.

Co najmniej 35 osób, w tym kobiety i dzieci, zginęło 9 maca w zderzeniu autobusu z mikrobusem w środkowej Ghanie - poinformowały miejscowe władze i policja. Co najmniej 33 osoby zostały ranne.

Do czołowego zderzenia pojazdów doszło na drodze Kintampo-Tamale w regionie Bono East, ponad 400 km od stolicy kraju, Akry. 27 osób spłonęło w rozbitych pojazdach, a inni zmarli z odniesionych ran. Sześć osób znajduje się w stanie krytycznym.

"Według wstępnego śledztwa kierowca autobusu zjechał z drogi i zderzył się z mniejszym pojazdem, potem obydwa stanęły w płomieniach" - powiedział dziennikarzom komisarz policji Francis Adjei Brobey, potwierdzając śmierć 35 osób.

Na drogach Ghany codziennie ginie średnio 6 osób. Wypadki są w tym kraju bardzo częste z powodu złego stanu dróg, braku poszanowania zasad ruchu, zatłoczenia autobusów i stanu technicznego pojazdów.

W lutym 2016 roku w zderzeniu dwóch autobusów w pobliżu miasta Kintampo zginęło 70 osób, a 13 zostało rannych. (PAP)


Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
wypadek
Ghana
Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.