TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Ghana: Zderzeniu dwóch autobusów
PAP InfoBus.pl - Opublikowano: 23.03.2019 11:04:28

Co najmniej 60 osób poniosło śmierć w piątek - 22 marca - w zderzeniu czołowym dwóch autobusów komunikacji publicznej w środkowej Ghanie.

Co najmniej 60 osób poniosło śmierć w piątek - 22 marca - w zderzeniu czołowym dwóch autobusów komunikacji publicznej w środkowej Ghanie - poinformowała lokalna policja. Według mediów jest wielu rannych.

Media twierdzą, że w każdym z autobusów znajdowało się ponad 50 osób. Po zderzeniu jeden z pojazdów stanął w płomieniach.

Trwa ustalanie przyczyn wypadku. Na miejscu są służby ratunkowe.

Autobusy zderzyły się na północ od Kumasi, drugiego największego miasta w Ghanie. Droga, na której doszło do wypadku jest jedną z najważniejszych arterii komunikacyjnych kraju.

Agencja dpa zauważa, że w afrykańskich państwach często dochodzi do wypadków drogowych. Powodowane są one często przekraczaniem prędkości przez kierowców, problemami technicznymi pojazdów i złym stanem dróg. Portal africanews.com zastrzega jednak, że "sieć drogowa w Ghanie znacząco się poprawiła i rzadko jest powodem wypadków". (PAP)Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
wypadek
Ghana
Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.