TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Gliwice: Śmierć pasażera w autobusie
InfoBus.pl - Opublikowano: 02.12.2019 10:00:17
Gliwice: Śmierć pasażera w autobusie

Do niewinnie wyglądającego, ale tragicznego w skutkach zdarzenia doszło 18 października - w autobusie PKM Gliwice. Policja prosi o pomoc w wyjaśnieniu tego zdarzenia.

W Wydziale Kryminalnym KMP w Gliwicach prowadzone jest postępowanie w sprawie wypadku drogowego, w którym śmiertelnych obrażeń doznał pasażer autobusu komunikacji miejskiej.

Do niewinnie wyglądającego, ale tragicznego w skutkach zdarzenia doszło w piątek, 18 października ok. godz. 17.30 na ul. Rybnickiej.

Gwałtowne hamowanie

Krytycznego dnia kierowca autobusu linii 60, jadący ulicą Rybnicką prawym pasem w kierunku centrum Gliwic, będąc na wysokości zjazdu na autostradę A4, zaczął gwałtownie hamować.

W wyniku gwałtownego hamowania autobusu jeden z pasażerów upadł na podłogę, doznając poważnych obrażeń głowy. 69-letni pokrzywdzony, w stanie nieprzytomnym, został przewieziony do szpitala. Niestety, lekarzom nie udało się uratować jego życia.

Prośba o pomoc

Czy wynikało to z nagłej zmiany pasa ruchu poprzedzającego go pojazdu osobowego? Ta kwestia wymaga wyjaśnień. Policja prosi o pomoc w wyjaśnieniu tego zdarzenia.

Osoby, które jechały tego dnia autobusem lub znajdowały się w pobliżu i posiadają wiedzę na temat okoliczności zdarzenia, proszone są o kontakt z prowadzącym sprawę asp. sztab. Grzegorzem Prokopem, tel. 32 336 91 64, mail: grzegorz.prokop@gliwice.ka.policja.gov.pl


Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
wypadek
Śląskie