TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Głuszyca kupi 2 autobusy. Najlepiej niskopodłogowe
INFOBUS.PL - Opublikowano: 12.03.2018 16:05:13 1 komentarz
Głuszczyca kupi 2 autobusy. Najlepiej niskopodłogowe

Gmina Głuszyca spod Wałbrzycha ogłosiła w sobotę, 10 marca przetarg na dostawę 2 nowych autobusów klasy MAXI. Urzędnicy dopuścili szeroki wachlarz konstrukcji, które producenci i dealerzy mogą zaoferować.

Gmina Głuszyca spod Wałbrzycha ogłosiła w sobotę, 10 marca przetarg na dostawę 2 nowych autobusów klasy MAXI. Urzędnicy dopuścili szeroki wachlarz konstrukcji, które producenci i dealerzy mogą zaoferować. Gmina chce być w posiadaniu autobusów do końca sierpnia.

Głuszycę interesują pojazdy klasy MAXI z silnikami diesla Euro 6. Mają to być autobusy z nadwoziami o długości do do 13 m, szerokości do 2,55 m i nie wyższe niż 3,4 m. Muszą umożliwiać podróż przynajmniej 50 pasażerom, w tym nie mniej niż 39 na miejscach siedzących. Co ciekawe nie muszą to być pojazdy całkowicie niskopodłogowe, choć takowe będą symbolicznie premiowane. Dostęp na pokład ma być zapewniony przez min. 2 wejścia. Gmina nie kładzie nacisku na konkretny układ drzwi. Dostawa ma zostać zrealizowana do 31 sierpnia.

Na omówienie SIWZ dajemy sobie jeszcze czas, więc przechodzimy do warunków formalnych. Nie są one wygórowane. Warunek doświadczenia urzędnicy uznają za spełniony jeśli oferent udowodni, że w ciągu ostatnich 3 lat dostarczył min. 2 fabrycznie nowe autobusy spalinowe. Oferta musi zostać zabezpieczona wadium na kwotę 39 000 PLN.

Wstępny termin otwarcia ofert przewidziano na 19 kwietnia. Otrzymane propozycje w Głuszycy ocenią przy pomocy 5 kryteriów. Są to:

  • Czas zrealizowania naprawy gwarancyjnej układu napędowego - 5%

  • Czas zrealizowania naprawy gwarancyjnej szkieletu nadwozia oraz szkieletu podwozia - 5%

  • Udział obniżonej niskiej podłogi (max 350 mm nad poziom drogi) - 5%

  • Okres gwarancji układu napędowego - 10%

  • Cena – 60%

Najnowsze zamówienie wynika z otrzymania przez Głuszycę unijnego dofinansowania z RPO do projektu budowy węzła przesiadkowego, połączonego właśnie z zakupem autobusowego taboru. W efekcie powstanie kolejny,  dolnośląski system komunikacyjny. Projekt tras przygotowuje wrocławska firma TRAKO Projekty Transportowe.


Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
przetarg
tabor
Głuszyca
UG
TRAKO
Dyskutuj pod tym artykułem bezpośrednio na !

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.