TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Głuszyca wybrała Isuzu. 2 x Citibus 9,5LE
INFOBUS.PL - Opublikowano: 16.05.2018 15:30:31
Głuszyca wybrała Isuzu. 2 x Citibus 9,5LE

Gmina Głuszyca rozstrzygnęła przetarg na zakup 2 autobusów. Urzędnicy znaleźli dodatkowe środki i dzięki temu mogli wybrać ofertę przedstawioną przez polskiego dealera marki Isuzu.

Gmina Głuszyca rozstrzygnęła przetarg na zakup 2 autobusów. Urzędnicy znaleźli dodatkowe środki i dzięki temu mogli wybrać ofertę przedstawioną przez polskiego dealera marki Isuzu.

Przypomnijmy, że przetarg ogłoszono w pierwszej połowie marca. Przyjrzeliśmy się oczekiwaniom Głuszycy wobec nowych nabytków. Gminę interesują pojazdy z silnikami diesla Euro 6. Mają to być autobusy z nadwoziami o długości do 13 m, szerokości do 2,55 m i nie wyższe niż 3,4 m. Muszą umożliwiać podróż przynajmniej 50 pasażerom, w tym nie mniej niż 39 na miejscach siedzących. Co ciekawe nie muszą to być pojazdy całkowicie niskopodłogowe, choć takowe będą symbolicznie premiowane. Dostęp na pokład ma być zapewniony przez min. 2 wejścia. Gmina nie kładła nacisku na konkretny układ drzwi.

26 kwietnia upłynął termin składania ofert. Głuszyca na dwa autobusy przygotowała budżet w wysokości 1 309 000 PLN brutto. Wedle tej wyceny za jeden pojazd urzędnicy byli gotowi zapłacić maksymalnie 532 113,82 PLN netto. Dwie oferty, które wtedy otrzymali przewyższały te szacunki.

Tańszą przedstawiła firma BUSIMPORT PL z Gierłatowa. Jej propozycja opiewała na 1 443 528 PLN brutto (1 173 600 PLN netto). Cena jednostkowa wynosi więc 586 800 PLN netto. Co kryło się za propozycją wielkopolskiej firmy, która jest dealerem autobusów Isuzu? To model Isuzu Citibus 9,5 LE.

Droższa propozycja pochodziła od czeskiego SOR-a. Opiewa ona na 1 517 00 PLN netto. Dało to cenę za jeden autobus w wysokości 758 500 PLN netto. Głuszycy zaoferowano pojazdy SOR CN12.

W Głuszycy potrzebowali 3 tygodni by zdecydować co dalej z przetargiem. Gmina znalazła dodatkowe środki by doprowadzić w postępowaniu do wyłonienia dostawcy. Dziś już wiemy kto nim będzie. To BUSIMPORT PL, który ze sporą nadwyżką pokonał SOR-a. Atutem dealera Isuszu była przede wszystkim cena.

Dwa autobusy Citybus 9,5LE trafią do Głuszycy najpóźniej do 31 października. Będzie to druga po Swarzędzu dostawa do Polski pojazdów tego typu.


Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
przetarg
tabor
Głuszyca
UG
SOR
Isuzu
BUSIMPORT PL
Dyskutuj pod tym artykułem bezpośrednio na !

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.