TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Gmina Karczmiska z własną komunikację wiejską
InfoBus.pl - Opublikowano: 07.12.2017 16:16:44 2 komentarze
Gmina Karczmiska z własną komunikację wiejską

Gmina Karczmiska (Lubelskie) uruchomiła własną komunikację wiejską. Przygotowania do jej uruchomienia trwały prawie trzy lata.

Gmina Karczmiska (Lubelskie) uruchomiła własną komunikację wiejską. Przygotowania do jej uruchomienia trwały prawie trzy lata.

Powodem uruchomienie własnej komunikacji w 6-tysęcznej gminie był dość prozaiczny - prywatni przewoźnicy nie chcieli jeździć w tym regionie. I dlatego gmina postanowiła wziąć sprawy w swoje ręce i uruchomić transport publiczny, który ruszył z początkiem grudnia 2017 r. Jej sprawy funkcjonowaniem zajmuje się Zakład Gospodarki Komunalnej w Karczmiskach.

Aktualna flota ZGK Karczmiska to osiem autobusów - głównie marek Mercedes-Benz i Setra. Pojazdy jeżdżą na czterech trasach, trzy razy dziennie - rano, wczesnym i późnym popołudniem.

-"Kursy są tak ustawione, aby ludzie mogli z pracy wrócić do domu. Te same autobusy pełnią też funkcję gimbusów. Przeciętnie z każdego kursu, poza uczniami, korzysta od 8 do 10 osób" – dodaje Zbigniew Zabroń, szef ZGK w Karczmiskach.

Bilety w autobusach ZGK kosztują 2 zł. Bilet miesięczny - 80 zł. Roczna gminna dotacja do komunikacji to ok. 200 tys. zł. Zdaniem wójta, Janusza Gliszka to i tak mniej niż kosztuje obsługa samych linii szkolnych do Zespołu Szkół w Karczmiskach. Kolejnym krokiem ma być wprowadzenie nocnej komunikacji.

Film o wiejskiej komunikacji można zobaczyć TUTAJ


Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
linie
ZGK Karczmiska
  • Paweł – 07.12.2017

    Chyba chodzi o parę kursów po 22 żeby ludzie mogli wrócić do domu po pracy a nie komunikację nocną

  • olaf – 10.12.2017

    fajna sprawa gmina i tak puszczała autobusy do szkół a teraz ludzie też skorzystają . I te ceny :-)

Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.