TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Gmina Karczmiska z własną komunikację wiejską
InfoBus.pl - Opublikowano: 07.12.2017 16:16:44 2 komentarze
Gmina Karczmiska z własną komunikację wiejską

Gmina Karczmiska (Lubelskie) uruchomiła własną komunikację wiejską. Przygotowania do jej uruchomienia trwały prawie trzy lata.

Powodem uruchomienie własnej komunikacji w 6-tysęcznej gminie był dość prozaiczny - prywatni przewoźnicy nie chcieli jeździć w tym regionie. I dlatego gmina postanowiła wziąć sprawy w swoje ręce i uruchomić transport publiczny, który ruszył z początkiem grudnia 2017 r. Jej sprawy funkcjonowaniem zajmuje się Zakład Gospodarki Komunalnej w Karczmiskach.

Aktualna flota ZGK Karczmiska to osiem autobusów - głównie marek Mercedes-Benz i Setra. Pojazdy jeżdżą na czterech trasach, trzy razy dziennie - rano, wczesnym i późnym popołudniem.

-"Kursy są tak ustawione, aby ludzie mogli z pracy wrócić do domu. Te same autobusy pełnią też funkcję gimbusów. Przeciętnie z każdego kursu, poza uczniami, korzysta od 8 do 10 osób" – dodaje Zbigniew Zabroń, szef ZGK w Karczmiskach.

Bilety w autobusach ZGK kosztują 2 zł. Bilet miesięczny - 80 zł. Roczna gminna dotacja do komunikacji to ok. 200 tys. zł. Zdaniem wójta, Janusza Gliszka to i tak mniej niż kosztuje obsługa samych linii szkolnych do Zespołu Szkół w Karczmiskach. Kolejnym krokiem ma być wprowadzenie nocnej komunikacji.

Film o wiejskiej komunikacji można zobaczyć TUTAJ


Sprawdź też:
linie
ZGK Karczmiska
  • Paweł – 07.12.2017

    Chyba chodzi o parę kursów po 22 żeby ludzie mogli wrócić do domu po pracy a nie komunikację nocną

  • olaf – 10.12.2017

    fajna sprawa gmina i tak puszczała autobusy do szkół a teraz ludzie też skorzystają . I te ceny :-)

Dodaj komentarz

Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.