TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

GMV, R&G Plus i mpTechnology walczą o Toruń
TransInfo.pl - Opublikowano: 05.02.2019 17:30:18
GMV, R&G Plus i mpTechnology walczą o Toruń

Komfortowa sytuacja w Toruniu - trzy oferty na rozbudowę SDIP-u.

Toruń otworzył oferty w przetargu na poprawę infrastruktury przystanków autobusowych poprzez budowę systemu informacji pasażerskiej w czasie rzeczywistym oraz modernizację przystanków (dokładniej – chodzi m.in. o rozbudowę SDIP dla autobusów).

Do zamawiającego wpłynęły trzy propozycje:

  • GMV Innovating Solutions Sp. z o.o., które chce wykonać zamówienie za cenę 8 255 883,00 PLN,

  • R&G Plus Sp. z o.o., które zaoferowało realizację zamówienia za cenę 8 848 620,00 PLN,

  • mpTechnology Sp. z o.o., z kosztorysem na wykonanie inwestycji w wysokości 5 561 000,00 PLN (!).

Każdy z wykonawców zaproponował udzielenie gwarancji w okresie 60 miesięcy na przedmiot zamówienia. Przy wyborze najkorzystniejszej oferty zamawiający będzie się zatem kierować tylko ceną.

Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z przewidywaniami to najbliżej zwycięstwa jest mpTechnology z ofertą na 5,5 mln PLN. Przypomnijmy, że miasto planowało wydać na tę inwestycję ... 8 545 000,00 PLN brutto. To oznacza duże oszczędności i wyjątkową sytuację na transportowym rynku.

Przedsięwzięcie zostało dofinansowane ze środków Unii Europejskiej w ramach zadania pod nazwą: "Poprawa infrastruktury przystanków autobusowych w Toruniu poprzez budowę systemu informacji pasażerskiej w czasie rzeczywistym oraz modernizację przystanków". Cała inwestycja ma być zrealizowana najpóźniej do 30 czerwca 2021 roku.

Jak jest i jak będzie?

Obecnie miasto dysponuje centralnym systemem zarządzania flotą i dynamicznej informacji pasażerskiej wdrożonym w 2014 roku we flocie tramwajów MZK w Toruniu, przez konsorcjum firm GMV Innovating Solutions Sp. z o. o. i Grupo Mecanica del Vuelo Sistemas S.A. W skład systemu wchodzą autokomputery pokładowe zainstalowane w 51 tramwajach, system centralny do zarządzania flotą taboru komunikacji miejskiej, 67 przystankowych tablic dynamicznej informacji pasażerskiej oraz internetowy serwis systemu informacji pasażerskiej z wyszukiwarką przystanków i dynamiczną informacją pasażerską. Celem realizacji niniejszego zamówienia jest rozbudowa systemu zarządzania flotą oraz dynamicznej informacji pasażerskiej użytkowanego przez Wydział Gospodarki Komunalnej Urzędu Miasta w Toruniu, w ramach której wykonawca rozszerzy funkcjonalności systemu i włączy do systemu flotę autobusową komunikacji miejskiej w Toruniu.

Więcej niż SDIP

Zamawiający przewidział dla wykonawcy, który wygra przetarg następujące zadania:

- dostawę systemu informacji pasażerskiej wraz z opracowaniem dokumentacji systemu (systemu zarządzania flotą oraz dynamicznej informacji pasażerskiej), obejmującą również dostawę aplikacji do tworzenia topologii miejskiej sieci komunikacyjnej i planowania rozkładów jazdy i dostawę aplikacji na urządzenia mobilne typu smartphone i tablet,

- dostawę, montaż i uruchomienie urządzeń pokładowych w 115 autobusach komunikacji miejskiej wraz z konsolami kierowcy,

- wyposażenie stanowisk dyspozytorskich i stanowisk nadzoru ruchu,

- dostawę, montaż i konfigurację dedykowanych serwerów,

- opracowanie dokumentacji projektowej i specyfikacji technicznych wykonania i odbioru robót w stopniu niezbędnym do dokonania zgłoszenia robót bądź uzyskania decyzji pozwolenia na budowę, a następnie na podstawie opracowanej dokumentacji projektowej - dostawa, montaż i uruchomienie tablic informacji pasażerskiej (73 sztuk) wraz z komputerami tablicowymi,

- uzyskanie w imieniu zamawiającego decyzji administracyjnych, warunków technicznych, uzgodnień, opinii i zezwoleń niezbędnych do realizacji zamówienia,
Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
przetarg
SDIP
Toruń
GMV
R&G
mpTechnology