TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

GMV, R&G Plus i mpTechnology walczą o Toruń
TransInfo.pl - Opublikowano: 05.02.2019 17:30:18
GMV, R&G Plus i mpTechnology walczą o Toruń

Komfortowa sytuacja w Toruniu - trzy oferty na rozbudowę SDIP-u.

Toruń otworzył oferty w przetargu na poprawę infrastruktury przystanków autobusowych poprzez budowę systemu informacji pasażerskiej w czasie rzeczywistym oraz modernizację przystanków (dokładniej – chodzi m.in. o rozbudowę SDIP dla autobusów).

Do zamawiającego wpłynęły trzy propozycje:

  • GMV Innovating Solutions Sp. z o.o., które chce wykonać zamówienie za cenę 8 255 883,00 PLN,

  • R&G Plus Sp. z o.o., które zaoferowało realizację zamówienia za cenę 8 848 620,00 PLN,

  • mpTechnology Sp. z o.o., z kosztorysem na wykonanie inwestycji w wysokości 5 561 000,00 PLN (!).

Każdy z wykonawców zaproponował udzielenie gwarancji w okresie 60 miesięcy na przedmiot zamówienia. Przy wyborze najkorzystniejszej oferty zamawiający będzie się zatem kierować tylko ceną.

Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z przewidywaniami to najbliżej zwycięstwa jest mpTechnology z ofertą na 5,5 mln PLN. Przypomnijmy, że miasto planowało wydać na tę inwestycję ... 8 545 000,00 PLN brutto. To oznacza duże oszczędności i wyjątkową sytuację na transportowym rynku.

Przedsięwzięcie zostało dofinansowane ze środków Unii Europejskiej w ramach zadania pod nazwą: "Poprawa infrastruktury przystanków autobusowych w Toruniu poprzez budowę systemu informacji pasażerskiej w czasie rzeczywistym oraz modernizację przystanków". Cała inwestycja ma być zrealizowana najpóźniej do 30 czerwca 2021 roku.

Jak jest i jak będzie?

Obecnie miasto dysponuje centralnym systemem zarządzania flotą i dynamicznej informacji pasażerskiej wdrożonym w 2014 roku we flocie tramwajów MZK w Toruniu, przez konsorcjum firm GMV Innovating Solutions Sp. z o. o. i Grupo Mecanica del Vuelo Sistemas S.A. W skład systemu wchodzą autokomputery pokładowe zainstalowane w 51 tramwajach, system centralny do zarządzania flotą taboru komunikacji miejskiej, 67 przystankowych tablic dynamicznej informacji pasażerskiej oraz internetowy serwis systemu informacji pasażerskiej z wyszukiwarką przystanków i dynamiczną informacją pasażerską. Celem realizacji niniejszego zamówienia jest rozbudowa systemu zarządzania flotą oraz dynamicznej informacji pasażerskiej użytkowanego przez Wydział Gospodarki Komunalnej Urzędu Miasta w Toruniu, w ramach której wykonawca rozszerzy funkcjonalności systemu i włączy do systemu flotę autobusową komunikacji miejskiej w Toruniu.

Więcej niż SDIP

Zamawiający przewidział dla wykonawcy, który wygra przetarg następujące zadania:

- dostawę systemu informacji pasażerskiej wraz z opracowaniem dokumentacji systemu (systemu zarządzania flotą oraz dynamicznej informacji pasażerskiej), obejmującą również dostawę aplikacji do tworzenia topologii miejskiej sieci komunikacyjnej i planowania rozkładów jazdy i dostawę aplikacji na urządzenia mobilne typu smartphone i tablet,

- dostawę, montaż i uruchomienie urządzeń pokładowych w 115 autobusach komunikacji miejskiej wraz z konsolami kierowcy,

- wyposażenie stanowisk dyspozytorskich i stanowisk nadzoru ruchu,

- dostawę, montaż i konfigurację dedykowanych serwerów,

- opracowanie dokumentacji projektowej i specyfikacji technicznych wykonania i odbioru robót w stopniu niezbędnym do dokonania zgłoszenia robót bądź uzyskania decyzji pozwolenia na budowę, a następnie na podstawie opracowanej dokumentacji projektowej - dostawa, montaż i uruchomienie tablic informacji pasażerskiej (73 sztuk) wraz z komputerami tablicowymi,

- uzyskanie w imieniu zamawiającego decyzji administracyjnych, warunków technicznych, uzgodnień, opinii i zezwoleń niezbędnych do realizacji zamówienia,
Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
przetarg
SDIP
Toruń
GMV
R&G
mpTechnology
Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.