TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Gorlice nie kupią 11 autobusów od Solarisa
INFOBUS.PL - Opublikowano: 14.06.2018 16:10:03
fot. MZK Gorlice

Wczoraj, 13 czerwca Gorlice unieważniły przetarg na dostawę 11 autobusów klasy MIDI dla tamtejszego MZK. Miasto nie znalazło dodatkowych środków aby móc przystać na ofertę Solarisa.

Wczoraj, 13 czerwca Gorlice unieważniły przetarg na dostawę 11 autobusów klasy MIDI dla tamtejszego Miejskiego Zakładu Komunikacyjnego. Miasto nie znalazło dodatkowych środków aby móc przystać na ofertę Solarisa.

Przypomnijmy, że gorlicki przetarg został ogłoszony w drugiej połowie kwietnia. Jego wymogi formalne omówiliśmy tutaj. W tym postępowaniu zakupowym miasto chciało wyłonić dostawcę 11 autobusów spalinowych klasy MIDI z nadwoziami o długości 9 – 10,5 m . Szczegółowo wymagania magistratu opisaliśmy tutaj. Dostawy autobusów miały zostać zrealizowane w dwóch transzach. Pierwsza szóstka miała przyjechać do Gorlic w ciągu maksymalnie 210 dni od podpisania umowy. Pozostałe pięć miało zostać przekazanych do 240 dni od zawarcia kontraktu.

6 czerwca upłynął termin składania ofert. Gorlice na zakupy dysponowały budżetem w wysokości 11 131 131 PLN brutto. Oznacza to, że koszt pozyskania jednego autobusu miasto przyjęło na poziomie nie większym niż 822 700 PLN netto. Było to za trochę mało aby kupić pojazdy o metrażu pożądanym w Gorlicach.

Do przetargu jako jedyny stanął Solaris. Jego oferta nieznacznie przewyższała szacunki magistratu. Producent “jamników" wyraził gotowość zrealizowania zamówienie za 11 642 565 PLN brutto. Jeden autobus kosztowałby więc 860 500 PLN netto. Co w takiej cenie zaproponowano dla Gorlic? Zapewne Nowe Urbino 10,5 z napędem dobranym pod kątem eksploatacji w warunkach górskich.

Tydzień czekaliśmy na ruch ze strony miasta. Wczoraj Gorlice podjęły decyzję. Urzędnicy zdecydowali się unieważnić przetarg, tym samym nie podejmując próby znalezienia dodatkowych pieniędzy. Powtórka będzie więc konieczna, ale czy coś trzeba będzie w niej zmienić? Wszystko zależy od tego na czym Gorlicom najbardziej zależy. Na początek są na pewno dwie opcje do wyboru.


Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
przetarg
tabor
Gorlice
UM
MZK Gorlice
Solaris
  • Antek Stefański – 14.06.2018

    Ci, którzy dają wrr, nie mogą za grosz zrozumieć, że na solarki NIE ZNALEZIONO HAJSU

Dyskutuj pod tym artykułem bezpośrednio na !

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.