TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Gorzów stawia na panie, a Szczecin na 50+
InfoBus.pl - Opublikowano: 13.04.2018 08:00:56
Gorzów stawia na panie, a Szczecin na 50+

Coraz bardziej zawężający się rynek kierowców autobusów w Polsce powoduje, że przewoźnicy poszukają nowych pracowników w coraz bardziej niekonwencyjny sposób. Przedstawiamy akcje Szczecina i Gorzowa.

Coraz bardziej zawężający się rynek kierowców autobusów w Polsce powoduje, że przewoźnicy poszukają nowych pracowników w coraz bardziej niekonwencyjny sposób. Przedstawiamy akcje Szczecina i Gorzowa.

Szczecin i 50+

Szczecińsko-Polickie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne ruszyło z projektem "50 plusy na autobusy", który skierowany jest do osób po pięćdziesiątce z ważnym prawem jazdy kategorii B. W ten sposób firma szuka kandydatów na kierowców autobusów miejskich. Jak widać firma woli kandydatów w bardziej zaawansowanym wieku - zarówno kobiety, jak i mężczyzn. Zdaniem SPPK osoby po pięćdziesiątce są bardziej ustabilizowane i jest szansa, że zostaną z przewoźnikiem na dłużej.

Przedsiębiorstwo nie tylko zapewni chętnym minimum 3-letnie zatrudnienie, ale także pokryje 95 procent należności za kurs jazdy na autobusy, który kosztuje około 7 tysięcy złotych. Pensja na start dla chętnych to 2,6 tysiąca złotych na rękę.

Dziewczyny na autobusy

Z kolei MZK Gorzów Wlkp. ruszył z drugą edycją akcji "Dziewczyny na autobusy". To szansa dla pań, które chcą zdobyć uprawnienia i pracę. MZK dopłaci 80 proc. kosztów związanych ze zdobyciem uprawnień niezbędnych do wykonywania zawodu kierowcy autobusu.

Pierwsza edycja projektu cieszyła się dużym zainteresowaniem – dziewięć kobiet ukończyło kurs na prawo jazdy kategorii D i rozpoczęło pracę za kierownicami gorzowskich autobusów.

Zgłoszenia chętnych pan przyjmowane są w MZK do 23 kwietnia.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
kierowca
MZK Gorzów Wlkp.
SPPK Police
 • Zdzisław Smoliński – 13.04.2018

  Jak nie chcą płacić więcej lub finansować zdobywania prawa jazdy na te kategorie, to szukają kogo i gdzie mogą.

 • Krzysztof Trzyś – 13.04.2018

  50+ też muszą pracować dobra decyzja

 • Krzysztof Kantor – 14.04.2018

  70+ bym nawet walnął , tyrać tyrać aż do śmierci

 • Grzegorz Rosa – 14.04.2018

  Artur Andrzejczak

Dyskutuj pod tym artykułem bezpośrednio na !

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.