TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Gryfia sprzedaje pasażerski prom z 1887 r. Na złom?
RADIO SZCZECIN - Opublikowano: 18.04.2017 19:16:34

Morska Stocznia Remontowa Gryfia chce sprzedać promy samochodowo-pasażerskie "Gryfia", "Gryfia II" oraz prom pasażerski "Bogda".

Jak informuje Radio Szczecin - Morska Stocznia Remontowa Gryfia chce sprzedać prom "Gryfia", który przewoził samochody na wyspę Gryfia w Szczecinie, ale gdy wybudowano Most Brdowski, jednostka stała się niepotrzebna.

"Gryfia" to jednostka wybudowana jeszcze w 1887 roku w niemieckiej stoczni Vulcan Stettiner Maschinenbau. Prom przewoził samochody na wyspę Gryfia w Szczecinie, ale gdy wybudowano Most Brdowski, jednostka stała się niepotrzebna.

Statek może zostać sprzedany na złom. Według informacji Radia Szczecin, nikt nie jest zainteresowany przejęciem jednostki.

Morska Stocznia Remontowa Gryfia wystawiła też na sprzedaż inne statki, które były używane, aby zapewnić połączenie stoczni z lądem. To: prom samochodowo-pasażerski "Gryfia II" oraz prom pasażerski "Bogda".


WIĘCEJ
Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
prom
Gryfia
Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.