TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Hamburg chce więcej autobusów z Euro 5
INFOBUS.PL - Opublikowano: 02.01.2019 15:20:20
fot. wikipedia

Hamburger Hochbahn AG chce zmodernizować swoje starsze autobusy. Zabieg będzie polegał na tym, że zamontowaniu specjalnie instalacji będą one spełniały przynajmniej normę Euro 5.

Hamburger Hochbahn AG chce zmodernizować swoje starsze autobusy. Zabieg będzie polegał na tym, że zamontowaniu specjalnie instalacji będą one spełniały przynajmniej normę Euro 5. Na początek w ramach pilotażu Hochbanh chce zamówić systemy do sześciu autobusów.

Do przedstawienia ostatecznych ofert przewoźnik zaprosi trzech dostawców. Instalacje z nowymi układami wydechowymi. Hochbahnowi przekażą dwaj, którzy wyjdą zwycięską z rundy finałowej. Każdy w pierwszej fazie dostarczy po trzy komplety do autobusów wskazanych przez niemieckiego przewoźnika.

W ramach zamówień objętych prawem opcji Hochbach będzie mógł zamówić jeszcze do 144 instalacji oczyszczania spalin. Wszystko wskazuje na to, że będą one montowane w wybranych Mercedesach Citaro- krótkich jak i przegubowych- które do Hamburga dostarczano w latach 2006 - 2008.

Projek jest realizowany przy wsparciu środków z budżetu federalnego. Niemieckie ministerstwo transportu urchominoło program wsparcia dedykowany dla operatorów transportu publicznego, którzy chcą "miękkimi sposobami" unowocześniać swoją flotę np. poprzez montaż dodatkowych systemów oczyszczania spalin lub dodatkowych źródeł energii. Hamburger Hochbahn złożył wniosek o dofinansowanie z tego instrumentu.

Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem pierwsze hamburskie autobusy z normą emisji spalin Euro 4 przejdą "upgrade" w drugiej połowie tego roku.


Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
tabor
Niemcy
Hamburg
Mercedes
Dyskutuj pod tym artykułem bezpośrednio na !

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.