TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

HESS o trolejbusach dla Salzburga
INFOBUS.PL - Opublikowano: 05.12.2018 15:25:33
fot. wikipedia

HESS zdobył ramowy kontrakt na dostawę do 50 trolejbusów dla Salzburga. Austriackie miasto na razie zdecydowało się na zamówienie 15 pojazdów u szwajcarskiego producenta. Znamy trochę szczegółów na temat trolejbusów dla Salzburga.

HESS zdobył ramowy kontrakt na dostawę do 50 trolejbusów dla Salzburga. Austriackie miasto na razie zdecydowało się na zamówienie 15 pojazdów u szwajcarskiego producenta. Znamy trochę szczegółów na temat trolejbusów dla Salzburga.

Operator linii trolejbusowych w austriacki mieście, czyli spółka StadtBus na jesieni 2019 r. otrzyma od HESS-a 15 sztuk przegubowych trolejbusów. Będą to pojazdy LighTram19 z nadwoziami o długości 18,7 m. Kontrakt opiewa na około 17,5 mln CHF (ok. 66 mln PLN).

11 HESS-ów będzie wyposażonych w pomocniczy napęd bateryjny. Jego ładowaniem będzie się odbywało metodą Dynamic-Charging. Pod tą nazwą kryje się nic innego jak szybkie doładowywanie baterii prądem z sieci trakcyjnej.

Umowa ramowa, która wiąże HESS-a i Salzburg jest ważna do końca 2023 r. W myśl jej postanowień w tym okresie StadtBus może zamówić jeszcze 35 trolejbusów. Mogą to być zarówno LightTram'y 19 jak i ich dłużne, bo prawie 25-metrowe wersje, które mogą zabrać na pokład nawet 220 pasażerów.

Ponadto HESS chwali się stylistyką trolejbusów, które trafią do Salzburga. Dzięki atrakcyjnemu wzornictwu, przestronnym platformom dla pasażerów stojących i ergonomicznym fotelom, pojazdy wyznaczają nowe standardy w zakresie komfortu. Z kolei innowacyjne zarządzanie energią pozwala na lżejszą konstrukcję pojazdu, a zatem zabranie na pokład większej liczby pasażerów niż było to możliwe w przypadku dotychczasowych trolejbusów. Ponadto HESS-y zużywają mniej energii niż konwencjonalne trolejbusy - jest to całkowicie zgodne ze strategią energetyczną Konfederacji Szwajcarskiej i Unii Europejskiej.

Trzeba przyznać, że to spora pewność siebie. Ale HESS jest znany z tego.


Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
tabor
Austria
Salzburg
HESS
trolejbus
Dyskutuj pod tym artykułem bezpośrednio na !

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.