TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Hongkong: Autobus stoczył się na przechodniów
PAP InfoBus.pl - Opublikowano: 10.12.2018 12:53:44

W Hongkongu pusty autobus staranował przechodniów; dwie osoby zginęły

Pusty autobus szkolny stoczył się w poniedziałek - 10 grudnia - w Hongkongu po stromej ulicy i staranował przechodniów. Dwie osoby zginęły, kilkanaście odniosło obrażenia.

Na nagraniu z kamery innego pojazdu, zamieszczonym online przez gazetę "Apple Daily", widać mężczyznę, zapewne kierowcę, który stoi na zewnątrz autobusu i zamyka drzwi, a kiedy pojazd zaczyna się toczyć, biegnie przed niego i próbuje go zatrzymać.

Jak poinformowała policja, podjęta przez 62-letniego kierowcę próba zatrzymania autobusu nie powiodła się. Pojazd nabrał prędkości, przejechał przez ruchliwe skrzyżowanie, staranował dwie taksówki, po czym wjechał na chodnik i wbił się w jeden ze sklepów.

Pod koła 19-miejscowego autobusu dostały się trzy osoby. Jedna z nich zginęła na miejscu, druga zmarła w szpitalu. Sześć z 12 osób, przyjętych z obrażeniami do szpitala, w tym kierowca, jest w stanie ciężkim.

Policja przypuszcza, że kierowca, który właśnie zakończył swoją zmianę, zapomniał zaciągnąć hamulec ręczny. (PAP)Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
wypadek
Hongkong
Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.