TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Hongkong: Wypadek piętrowego autobusu
InfoBus.pl - Opublikowano: 12.02.2018 16:27:19

Co najmniej 19 osób zginęło, a kilkadziesiąt zostało rannych w sobotę, 10 lutego, w wypadku piętrowego autobusu w Tai Po, jednej z dzielnic Hongkongu

Co najmniej 19 osób zginęło, a kilkadziesiąt zostało rannych w sobotę w wypadku piętrowego autobusu w Tai Po, jednej z dzielnic Hongkongu, specjalnego regionu autonomicznego należącego do Chin - poinformowała tamtejsza policja.

Wśród ofiar śmiertelnych jest 17 mężczyzn i dwie kobiety.

Na razie nie wiadomo, co spowodowało wypadek. Autobus przewrócił się na bok, miał zniszczony dach - podały agencje. Dzielnica Tai Po jest położona we wschodniej części regionu Nowe Terytoria.

Ostatnio tak poważny wypadek autobusu w Hongkongu miał miejsce w 2008 roku, kiedy zginęło 18 osób. (PAP)Sprawdź też:
wypadek
Azja

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.