TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Hongkong: Wypadek piętrowego autobusu
InfoBus.pl - Opublikowano: 12.02.2018 16:27:19

Co najmniej 19 osób zginęło, a kilkadziesiąt zostało rannych w sobotę, 10 lutego, w wypadku piętrowego autobusu w Tai Po, jednej z dzielnic Hongkongu

Co najmniej 19 osób zginęło, a kilkadziesiąt zostało rannych w sobotę w wypadku piętrowego autobusu w Tai Po, jednej z dzielnic Hongkongu, specjalnego regionu autonomicznego należącego do Chin - poinformowała tamtejsza policja.

Wśród ofiar śmiertelnych jest 17 mężczyzn i dwie kobiety.

Na razie nie wiadomo, co spowodowało wypadek. Autobus przewrócił się na bok, miał zniszczony dach - podały agencje. Dzielnica Tai Po jest położona we wschodniej części regionu Nowe Terytoria.

Ostatnio tak poważny wypadek autobusu w Hongkongu miał miejsce w 2008 roku, kiedy zginęło 18 osób. (PAP)Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
wypadek
Azja
Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.