TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Igława odbiera pierwsze bateryjne trolejbusy. Od Skody
TABOR, TROLEJBUS, SKODA, SOR, CZECHY InfoBus.pl - Opublikowano: 29.07.2020 13:00:08
Igława odbiera pierwsze bateryjne trolejbusy. Od Skody; fot. Skoda

Flota transportu publicznego w czeskiej Igławie zostanie znacznie odmłodzona.

W najbliższych tygodniach flotę czeskiego miasta wzmocni 10 szt. nowych, 12-metrowych niskopodłogowych trolejbusów Skoda-SOR 32Tr.

-"Dostawa zakończy się zgodnie z planem na przełomie sierpnia i września tego roku" - mówi kierownik projektu Škoda Electric Tomáš Cabadaj.

Z bateriami

-"Siedem pojazdów będzie wyposażonych w akumulatory, co oznacza, że ​​będą mogły jeździć w miejscach pozbawionych linii napowietrznych. Jak dotąd w Igławie brakowało tego typu pojazdów" - wyjaśnia Radek Kapr, kierownik sprzedaży Škoda Electric.

Aktualnie trolejbusy z akumulatorami cieszą się największą popularnością na rynku.

-"Przewoźnicy takimi trolejbusami obsługują np. strefy handlowe czy przemysłowe, a przede wszystkim te rejony miast, które nie mają napowietrznej sieci zasilania" - mówi Radek Kapr.

Ponadto mogą one jeździć nawet w przypadku awarii sieci, a także z łatwością radzą sobie z objazdami. Zasięg bateryjnych trolejbusy z Igławy to około 12 kilometrów.

Škoda Electric dostarcza nowe trolejbusy do wielu czeskich miast - to m.in. Teplice, Pilzno, Ústí nad Labem, Czeskie Budziejowice, Pardubice czy Brno.
Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też: