TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Indie: Wypadek autobusu
PAP InfoBus.pl - Opublikowano: 13.02.2020 10:03:45

Indie/ Co najmniej 14 osób zginęło w wypadku autobusu.

Co najmniej 14 osób zginęło, a 35 zostało rannych w wyniku zderzenia autobusu z ciężarówką w północnych Indiach - poinformowała 13 lutego lokalna policja. Do wypadku doszło w środę na drodze ekspresowej w stanie Uttar Pradeś.

Jak sprecyzowała policja, 10 osób poniosło śmierć na miejscu, a cztery zmarły w szpitalu na skutek odniesionych obrażeń. Śmiertelne wypadki autobusowe są w Indiach powszechne.

Każdego roku na indyjskich drogach ginie około 150 tysięcy osób, często z powodu lekkomyślnej jazdy, źle utrzymanych dróg czy przepełnionych środków transportu publicznego czy autokarów. W styczniu wskutek zderzenia autobusu z autorikszą w stanie Maharasztra w środkowo-zachodnich Indiach zginęło 27 osób. (PAP)

Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
wypadek
Indie
Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.