TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Indie: Wypadek szkolnego autobusu
PAP InfoBus.pl - Opublikowano: 10.04.2018 10:56:34

9 kwietnia co najmniej 30 osób, w tym 27 dzieci, zginęło w wypadku szkolnego autobusu, który stoczył się do głębokiego na 60 metrów wąwozu

9 kwietnia co najmniej 30 osób, w tym 27 dzieci, zginęło w wypadku szkolnego autobusu, który stoczył się do głębokiego na 60 metrów wąwozu w pobliżu miejscowości Kangra w stanie Himaćal Pradeś na północy Indii - poinformowała lokalna policja.

Autobusem podróżowali uczniowie wracający ze szkoły. Z nieznanych przyczyn kierowca stracił panowanie nad pojazdem, autobus wpadł do wąwozu i rozbił się.

Według cytowanego przez agencję AFP funkcjonariusza lokalnej policji w wypadku zginęło również dwóch nauczycieli oraz kierowca autobusu.

Na miejscu nadal pracują służby ratunkowe. Wszystkich poszkodowanych przetransportowano do szpitala.

Wypadki drogowe są w Indiach częste ze względu na zły stan dróg, niesprawne pojazdy i błędy kierowców. Według danych rządowych w 2015 roku na indyjskich drogach zginęło niemal 150 tys. ludzi, a ponad pół miliona zostało rannych.(PAP)Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
wypadek
Indie
Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.